USA presadzujú väčšiu spoluprácu s Indiou v Juhočínskom mori, čo vytvára nové riziká pre regionálnu stabilitu

Washington 1. júla 2023 (HSP/globaltimes/Foto:Pixabay)   Spojené štáty zvyšujú úsilie o získanie Indie, aby zohrávala väčšiu úlohu v ich tzv. indo-pacifickej stratégii, ktorej jasným cieľom je zadržať Čínu, čo dokazuje aj najnovší krok, v ktorom hlavný vyslanec Washingtonu pre východnú Áziu Daniel Kritenbrink navrhol vytvorenie väčšieho partnerstva medzi USA a… Príspevok USA presadzujú väčšiu spoluprácu s Indiou v Juhočínskom mori, čo vytvára nové riziká pre regionálnu stabilitu zobrazený najskôr Hlavné správy.

USA presadzujú väčšiu spoluprácu s Indiou v Juhočínskom mori, čo vytvára nové riziká pre regionálnu stabilitu

Washington 1. júla 2023 (HSP/globaltimes/Foto:Pixabay)   Spojené štáty zvyšujú úsilie o získanie Indie, aby zohrávala väčšiu úlohu v ich tzv. indo-pacifickej stratégii, ktorej jasným cieľom je zadržať Čínu, čo dokazuje aj najnovší krok, v ktorom hlavný vyslanec Washingtonu pre východnú Áziu Daniel Kritenbrink navrhol vytvorenie väčšieho partnerstva medzi USA a…

Príspevok USA presadzujú väčšiu spoluprácu s Indiou v Juhočínskom mori, čo vytvára nové riziká pre regionálnu stabilitu zobrazený najskôr Hlavné správy.