Tretí sektor: Zahraniční agenti kedysi a dnes

www.slovanskenoviny.sk/rss Sorosove impérium zasahuje Americký zákon Foreign Agents Registration Act  (FARA) je z roka 1938. Jeho poslaním bolo... Príspevok Tretí sektor: Zahraniční agenti kedysi a dnes je zobrazený ako prvý na .

Tretí sektor: Zahraniční agenti kedysi a dnes

www.slovanskenoviny.sk/rss

Sorosove impérium zasahuje

Americký zákon Foreign Agents Registration Act  (FARA) je z roka 1938. Jeho poslaním bolo zabezpečiť, aby americká verejnosť  a zákonodarcovia vedeli o identite osôb, ktorých cieľom je ovplyvňovať americkú verejnú mienku, politiku a zákony.

Zákon FARA bol v roku 1938 odozvou na veľké množstvo zástupcov nemeckej nacistickej propagandy pred druhou svetovou vojnou v USA. Vzťahuje sa aj na zahraničné politické strany, osoby alebo organizácie mimo Spojených štátov amerických a akýkoľvek subjekt organizovaný na základe zákonov zahraničnej krajiny alebo ak má svoje hlavné miesto pôsobenia v zahraničí. Tieto subjekty sú pomenované ako agenti. Podobný zákon má napríklad Izrael alebo aj Rusko.

Agenti kedysi a dnes

Len čo nová slovenská vláda avizovala potrebu podobného zákona u nás, zdvihla sa už zaužívaná vlna protestov tretieho sektora. Oni nič, ich zdroje financovania sú prehľadné. Prehľadné možno pre tretí sektor. Šikovným premývaním a prelievaním peňazí sa zahraničné financie menia na príspevky tuzemských sponzorov.

Odhaliť finančné toky je úlohou viacerých orgánov štátu, ale bez prijatia tvrdých zákonov sa zahraničné vplyvy na naše hospodárstvo a politiku stratia v mediálnom šume bez skutočných výsledkov.

Problém, keď financie v rukách privátnych záškodníkov ovplyvňujú politiku a chod štátu, sa už objavil aj v USA.

New York Post poukázal na systém, ako George Soros a jeho krajne ľavicové hnutie pôsobí na amerických univerzitách a vyvoláva študentské nepokoje.

Protesty, ktoré sa pôvodne začali na Kolumbijskej univerzite, sa rozšírili po celej krajine. Študenti si postavili stanové mestečká v areáli univerzity a začali protestovať proti izraelskej politike voči Palestíne.

Protesty sa rozšírili na ďalšie univerzity ‒ Harvard, Yale, Berkeley v Kalifornii, Ohio State University a Emory v Georgii. Tak ako u nás pri protivládnych protestoch ľudia si všimli, že nejde o spontánne.

Na všetkých univerzitách boli stany identické ‒ rovnaký dizajn a farba, rovnaká veľkosť, úplne nové, nepoužívané. Čo naznačuje, že jednotlivé stany si nepriniesli študenti, ale ich niekto alebo nejaká organizácia dodala a zorganizovala nepokoje. Ako New York Post zistil,

pobočky Sorosom financovaného hnutia US Campaign for Palestinian Rights (USCPR), US kampaň za palestínske práva, platia študentským agitátorom za organizovanie protiizraelských protestov na vysokých školách po celej krajine.

Centrálu USCPR financujú viaceré neziskové organizácie, ktorých finančné zdroje priamo alebo nepriamo vedú k neslávne známemu G. Sorosovi. Radikálna skupina dostala od roka 2017 najmenej 300 000 dolárov od Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti, pôsobiacej aktívne aj u nás, a od roka 2019 tiež prijala 355 000 dolárov od fondu Rockefeller Brothers.

Komu to pripomína aktivity viacerých neziskoviek na Slovensku a ich financovanie, nie je ďaleko od pravdy… Ak nová vláda prijme tvrdý zákon „Slovenské FARE“, dožijeme sa viacerých prekvapení, kam všade nepriateľské zahraničné chobotnice rozprestreli svoje chápadlá a kto sú ich platení ambasádori na Slovensku.

Milan ČASNOCHA MIKŠ/skspravy.sk

Príspevok Tretí sektor: Zahraniční agenti kedysi a dnes je zobrazený ako prvý na .