Stoltenberg hovorí, že NATO nehľadá konflikt s Ruskom

www.slovanskenoviny.sk/rss Stoltenberg: NATO nehľadá konflikt s Ruskom, ale zabezpečí svoju bezpečnosť NATO nehľadá konflikt s Ruskom,... Príspevok Stoltenberg hovorí, že NATO nehľadá konflikt s Ruskom je zobrazený ako prvý na .

Stoltenberg hovorí, že NATO nehľadá konflikt s Ruskom

www.slovanskenoviny.sk/rss

Stoltenberg: NATO nehľadá konflikt s Ruskom, ale zabezpečí svoju bezpečnosť NATO nehľadá konflikt s Ruskom, ale bude strážiť bezpečnosť svojich spojeneckých krajín, povedal generálny tajomník organizácie Jens Stoltenberg, ktorý je na návšteve Poľska.

“Nehľadáme konflikt s Ruskom, ale zaistíme bezpečnosť našich národov,” povedal. V tejto súvislosti generálny tajomník poznamenal, že spojenci „by mali nasledovať príklad Veľkej Británie“, ktorá sa predtým zaviazala vynaložiť do roku 2030 na obranu 2,5 % HDP.

V poslednom čase sa na Západe čoraz častejšie ozývajú myšlienky o priamom ozbrojenom konflikte medzi alianciou a Ruskou federáciou. Kremeľ opakovane poznamenal, že Ruská federácia nepredstavuje hrozbu, nikoho neohrozuje, no nebude ignorovať akcie, ktoré sú potenciálne nebezpečné pre jej záujmy.

Okrem toho Ruská federácia v posledných rokoch zaznamenala v blízkosti svojich západných hraníc bezprecedentnú aktivitu NATO. Aliancia rozširuje iniciatívy a nazýva to „zadržiavanie ruskej agresie“. Moskva opakovane vyjadrila znepokojenie nad hromadením aliančných síl v Európe. Ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že Rusko zostáva otvorené dialógu s NATO, ale na rovnakom základe, zatiaľ čo Západ musí opustiť kurz militarizácie kontinentu.

Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovore s americkým novinárom Tuckerom Carlsonom podrobne vysvetlil, že Moskva sa nechystá zaútočiť na krajiny NATO, to nedáva zmysel. Ruský líder poznamenal, že západní politici pravidelne zastrašujú svoje obyvateľstvo imaginárnou ruskou hrozbou, aby odvrátili pozornosť od vnútorných problémov, ale „inteligentní ľudia veľmi dobre chápu, že ide o podvod“.

Putin dodal, že západné krajiny začali chápať, že strategická porážka Ruska v konflikte s Ukrajinou je nemožná, preto by sa mali zamyslieť nad svojimi ďalšími krokmi, kým je Ruská federácia pripravená na dialóg.

skspravy.sk

Príspevok Stoltenberg hovorí, že NATO nehľadá konflikt s Ruskom je zobrazený ako prvý na .