Schallenberg sa odvolal na neutralitu: Rakúsko neplánuje vyslať vojakov na Ukrajinu

www.slovanskenoviny.sk/rss Rakúsko nepošle ani muníciu, ani zbrane Najvyšší rakúsky diplomat je ostro proti vyslaniu vojakov na... Príspevok Schallenberg sa odvolal na neutralitu: Rakúsko neplánuje vyslať vojakov na Ukrajinu je zobrazený ako prvý na .

Schallenberg sa odvolal na neutralitu: Rakúsko neplánuje vyslať vojakov na Ukrajinu

www.slovanskenoviny.sk/rss

Rakúsko nepošle ani muníciu, ani zbrane

Najvyšší rakúsky diplomat je ostro proti vyslaniu vojakov na Ukrajinu s odvolaním sa na neutralitu

Podľa rakúskeho ministra zahraničných vecí Alexandra Schallenberga samotné NATO v tejto veci stále váha

Rakúsko neplánuje poslať vojakov na Ukrajinu s odvolaním sa na neutralitu, povedal pre televízny kanál ORF tamojší minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg.

Považujem takéto diskusie za zbytočné. Je jasné, že je to ‘nie’ vec Rakúska. Budeme sa držať našej neutrality. Nedôjde k nasadeniu vojsk, ani k dodávkam vojenskej techniky, zbraní a munície na Ukrajinu

zdôraznil.

Samotné NATO podľa Schallenberga v tejto veci stále tápa.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron 26. februára uviedol, že približne 20 západných krajín, ktoré sa zúčastňujú na nedávnom parížskom stretnutí o ďalšej pomoci Kyjevu, sa dotklo možnosti vyslania vojakov na Ukrajinu. Podľa Macrona sa v tejto otázke nedosiahol konsenzus, no takúto možnosť nemožno v budúcnosti vylúčiť.

skspravy.sk

Príspevok Schallenberg sa odvolal na neutralitu: Rakúsko neplánuje vyslať vojakov na Ukrajinu je zobrazený ako prvý na .