Paul Craig Roberts: Arogancia vlády USA nemá obdoby v celej histórii

www.slovanskenoviny.sk/rss Rímsky cisár, ktorý údajne vymenoval svojho koňa do rímskeho senátu, bol dlho znakom arogancie.  Americké... Príspevok Paul Craig Roberts: Arogancia vlády USA nemá obdoby v celej histórii je zobrazený ako prvý na .

Paul Craig Roberts: Arogancia vlády USA nemá obdoby v celej histórii

www.slovanskenoviny.sk/rss

Rímsky cisár, ktorý údajne vymenoval svojho koňa do rímskeho senátu, bol dlho znakom arogancie.  Americké ministerstvo zahraničia ju teraz prekročilo, keď vyhlásilo, že dar auta od ruského prezidenta Putina severokórejskému vodcovi Kim Čong-unovi porušil „medzinárodné sankcie“.

Sankcie Washingtonu sú „medzinárodné“ sankcie, ktoré zakazujú prezidentovi Ruska, nezávislej krajiny, dať darček vodcovi inej nezávislej krajiny. Tu to máte. Neprekvapilo by ma, keby Washington povedal Putinovi, že čistenie zubov porušuje medzinárodné sankcie.

Rusko nikdy nemalo oceniť takéto obvinenie odpoveďou. Namiesto toho mal Putin dať Kim Čong-unovi ďalšie auto. Ak by však odpoveď prišla, mala by zosmiešniť domnienku Washingtonu, že USA kontrolujú Putinovo rozdávanie darčekov.

Namiesto toho sa zvyčajne bystrá Maria Zakharova chytila ​​do pasce a spochybnila, že Rusko porušilo „medzinárodné“ sankcie, čím Rusko postavilo do defenzívy, pokiaľ ide o moc, ktorú má Washington nad Putinovými osobnými rozhodnutiami.

Teraz prezident Ruska spáchal nový zločin. Dal inej hlave štátu darček, ktorý Washington neschválil.

Aký obraz o Spojených štátoch vytvára pokus Washingtonu mikroriadiť Putinovo osobné správanie? Chystá sa Washington ešte viac zdôrazniť svoju impotenciu zavedením ďalších neúčinných a nezmyselných sankcií?

Prestane Washington niekedy robiť z Ameriky hlupáka?

AUTOR: Paul Craig Robert

ZDROJ

Príspevok Paul Craig Roberts: Arogancia vlády USA nemá obdoby v celej histórii je zobrazený ako prvý na .