Pád vlády ešte kým je prezidentka v úrade nevyšiel

www.slovanskenoviny.sk/rss „Nie je atentát ako atentát. Aj tento na Slovensku začína ukazovať, že ide o veľkú... Príspevok Pád vlády ešte kým je prezidentka v úrade nevyšiel je zobrazený ako prvý na .

Pád vlády ešte kým je prezidentka v úrade nevyšiel

www.slovanskenoviny.sk/rss

„Nie je atentát ako atentát. Aj tento na Slovensku začína ukazovať, že ide o veľkú geopolitickú hru. Hru, kde Slovensko, vláda a hlavne premiér Fico boli úplne na inej strane barikády.“ Píše na sociálnej sieti generál Jozef Viktorín.

„Áno my Slováci chceme mier, nie vojnu a ani ju podporovať z nášho územia, ako to navrhuje nemecký poslanec. Takýto atentát sa totiž nedá pripísať nejakému zblúdenému strelcovi poznačenému psychickou poruchou. Podľa mediálnych informácii sa dotyčný zúčastňoval protestov a navštevoval NR SR (koho asi?).“ Naznačuje isté súvislosti generál.

Aj, to je „zásek“ do živého!

V tomto odstavci textu Jozefa Viktorína už ide informačne o „veľa“: „Áno, Slovensko je v strede Európy a má obrovský strategický význam pre realizáciu plánov veľkých štátov. Áno letiskami, vojenskými skladmi atď. Na druhej strane, prípadný pád vlády, by vyriešil mnohé vnútropolitické otázky a to pod vedením ešte stále prezidentky Čaputovej.

„Chvalabohu to nevyšlo. Teraz sa musia výrazne zmeniť podmienky aj v politickom tábore. Zmierenie áno, ale nie preto, aby sa prekrývali skutočnosti o strelcovi. Zmierenie nie s tými, ktorí sú proti Slovensku, proti občanom a hlavne proti mieru. Falošných mierotvorcov je tu veľa. Jednota národa je teraz extra dôležitá.“

To, čo má v rukách koalícia, to musí aj napraviť vlasdtnými rukami

„Avšak s plnou vážnosťou musíme oddeliť zrno od pliev. Lebo svoju mieru viny majú na rukách aj politici, hlavne tí, pre ktorých výsledky volieb a demokracia sú iba epizódou, ktorú si vysvetľujú tak ako im to vyhovuje. A nie len teraz. Treba jasne pomenovať, kto je nositeľom nevraživosti a šírenia manipulativnych informácii vo verejnom priestore a kto hovorí fakty. Len takto sa totiž môže začať očista spoločnosti a verejného života, ktorú potrebujeme ako soľ. A toto má v rukách súčasná koalícia, ktorá bude určovať tempo zmien, ktoré musia prísť, ak chceme zmierenie.“ Zdôrazňuje Jozef Viktorín a dodáva, že „opozícia má historickú možnosť sa pridať. Alebo sa rozhodne pokračovať v podnecovaní vášní. Skrátka neukáže, že chápe, že vie robiť politiku. Tu neplatí už žiadny manuál, len skutočný záujem, úprimnosť a solídnosť, aj keď u vás jej veľa nie je.“

/ hlavnydennik.sk /

Príspevok Pád vlády ešte kým je prezidentka v úrade nevyšiel je zobrazený ako prvý na .