Novinárka Žitná pripomína, ako sa prezidentka zastávala čurillovcov

www.slovanskenoviny.sk/rss Dosluhujúca prezidentka Zuzana Čaputová ešte v októbri 2021 prehlásila, že bola v komentovaní vyšetrovania čurillovcov... Príspevok Novinárka Žitná pripomína, ako sa prezidentka zastávala čurillovcov je zobrazený ako prvý na .

Novinárka Žitná pripomína, ako sa prezidentka zastávala čurillovcov

www.slovanskenoviny.sk/rss

Dosluhujúca prezidentka Zuzana Čaputová ešte v októbri 2021 prehlásila, že bola v komentovaní vyšetrovania čurillovcov veľmi zdržanlivá. Súd v tom čase však rozhodol, že vyšetrovatelia boli stíhaní bezdôvodne a to bolo podľa prezidentky znepokojujúce. Novinárka Anka Žitná na sociálnej sieti konštatuje, že umelá inteligencia vie realitu vyhodnotiť lepšie, ako poniektorí predstavitelia štátu.

Jeseň 2021

Prezidentka Zuzana Čaputová vo videu z 22. októbra 2021 upozorila, na vyšetrovanie dôležitých trestných činov vysoko postavených funkcionárov

„Množstvo z nich sa už priznalo. Je nesmierne dôležité, aby táto snaha pokračovala a Slovensko sa očistilo. V tomto kontexte považujem za veľmi znepokojujúce, že podľa súdu sú vyšetrovatelia, ktorí na týchto kauzách pracujú, predmetom bezdôvodného stíhania,“ dodala prezidentka poznamenávajúc, že dosiaľ sa k tzv. vojne policajtov vyjadrovala len zdržanlivo. Zdá sa jej však nebezpečné, brániť vyšetrovateľom v práci.

„Z rozhodnutia sťažnostného súdu jasne vyplýva, že štyria policajní vyšetrovatelia nielenže nemali byť vzatí do väzby, ale nemali byť ani obvinení,“ tvrdila vtedy Čaputová.

Jar 2024

Novinárka Anka Žitná sa dlhodobo zaoberá aj témou „elitných vyšetrovateľov“ čurillovcov. Nedávno zverejnila rozhovor s advokátom, ktorý pracoval na prípade advokáta Juraja Almasiho.

„V rozhovore sme citovali z prepisu whatsappovej komunikácie medzi vyšetrovateľmi Čurillom, Dunčkom, Magulom a Ďurkom. Tá komunikácia bola natoľko brutálna, že príspevok opakovane kontrolóri sociálnej siete vymazali s odôvodnením, že ide o nenávistný prejav,“píše Žitná na Facebooku. (Jej príspevok neskôr Facebook obnovil, keďže neporušil pravidlá komunity).

hlavnydennik.sk

Príspevok Novinárka Žitná pripomína, ako sa prezidentka zastávala čurillovcov je zobrazený ako prvý na .