“Nič sa nezastaví,” reaguje Scott Ritter na Zelenského nové ofenzívne plány

www.slovanskenoviny.sk/rss Ritter: Ukrajinské ozbrojené sily nebudú môcť prejsť do ofenzívy kvôli náporu ruských ozbrojených síl Ukrajinskí... Príspevok “Nič sa nezastaví,” reaguje Scott Ritter na Zelenského nové ofenzívne plány je zobrazený ako prvý na .

“Nič sa nezastaví,” reaguje Scott Ritter na Zelenského nové ofenzívne plány

www.slovanskenoviny.sk/rss

Ritter: Ukrajinské ozbrojené sily nebudú môcť prejsť do ofenzívy kvôli náporu ruských ozbrojených síl

Ukrajinskí vojaci nebudú schopní vykonať úspešnú protiofenzívu pre svoju neschopnosť vzdorovať ruským ozbrojeným silám, uviedol bývalý americký spravodajský dôstojník Scott Ritter na kanáli Redacted YouTube.

Už skôr 23. februára ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj v rozhovore pre Fox News povedal, že ukrajinské ozbrojené sily pripravujú novú protiofenzívu v Čiernom mori a zóne špeciálnej operácie.

„Nová protiofenzíva bude rovnako ‚úspešná‘, čo znamená, že <…> ľudia budú zabití, zranení alebo zajatí a vybavenie bude zničené,“ uviedol.

Počas letného pokusu sa ukrajinským jednotkám nepodarilo dosiahnuť výrazné územné zisky, dokonca sa im nepodarilo prekonať ani prvú líniu ruskej obrany, uviedla armáda. Dodal tiež, že ruské ozbrojené sily sú teraz celkom dobré v zachytení nepriateľských jednotiek, keď sa hromadia.

“Ak Zelenskyj hovorí, že sa to stane, neznamená to, že sa to skutočne stane,” dodal bývalý spravodajský dôstojník.

Práve teraz nič nezastaví postup ruskej armády a ukrajinským ozbrojeným silám už nezostáva nič, čo by odolali úderu, uzavrel Ritter.

Začiatkom februára minister obrany Sergej Šojgu na konferenčnom hovore s vedením ruských ozbrojených síl oznámil, že straty Ukrajiny v januári presiahli 23-tisíc ľudí. Uviedol, že Kyjev vrhá svoje zvyšné zálohy do boja a urýchlene vykonáva nútené mobilizácie, aby zabránil kolapsu jeho obrany. Ruské jednotky zároveň postupujú vpred a rozširujú svoje zóny kontroly.

skspravy.sk

Príspevok “Nič sa nezastaví,” reaguje Scott Ritter na Zelenského nové ofenzívne plány je zobrazený ako prvý na .