Na Slovensku krachuje dlhoročný výrobca

www.slovanskenoviny.sk/rss O krachu nábytkárska firmy Beta, ktorá je na trhu už 29 rokov informuje Denník N.Trenčiansky... Príspevok Na Slovensku krachuje dlhoročný výrobca je zobrazený ako prvý na .

Na Slovensku krachuje dlhoročný výrobca

www.slovanskenoviny.sk/rss

O krachu nábytkárska firmy Beta, ktorá je na trhu už 29 rokov informuje Denník N.Trenčiansky výrobca sa už ale 30. výročia nedožil. Na konte má obrovské dlhy, ktoré zjavne nedokáže splatiť. Sám seba posiela do konkurzu.

Firma vznikla v roku 1995 a odvtedy vyrábala postele a sedačky na mieru.

V najlepších časoch zamestnávala vyše 70 ľudí, inokedy však už padla na kolená a zachránilo ju oddlženie pod ochranou súdov.

Dnes je situácia ešte horšia

Firma iba na daniach a odvodoch dlží štátu skoro 1,4 milióna eur. Do konkurzu sa preto posiela samotný dlžník. Súd ho tak s najväčšou pravdepodobnosťou vyhlási, čím nariadi rozpredať majetok firmy, aby tak splatila aspoň časť svojich dlhov.

Ako však dodáva denník, zatiaľ nie je jasné, či podnik okamžite končí a prepustí aj všetkých zamestnancov, alebo bude pokračovať aj počas konkurzu. Na otázky totiž nereaguje. Ak by aj nábytkárska produkcia s terajšími zhruba 40 zamestnancami konkurz prežila, tak iba pod novým majiteľom.

Firma Beta nie je náš jediný výrobca nábytku v problémoch. V dlhoch sa topí aj náš najväčší slovenský výrobca nábytku Decodom. Aby zachránil výrobu, musí rozpredať časť svojho majetku.

hlavnydennik.sk

Príspevok Na Slovensku krachuje dlhoročný výrobca je zobrazený ako prvý na .