“Moja chyba”: Musk urobil šokujúce vyhlásenie o budúcnosti Spojených štátov

www.slovanskenoviny.sk/rss Musk: Celý americký federálny rozpočet pôjde na zaplatenie úrokov z dlhov Americký federálny rozpočet v... Príspevok “Moja chyba”: Musk urobil šokujúce vyhlásenie o budúcnosti Spojených štátov je zobrazený ako prvý na .

“Moja chyba”: Musk urobil šokujúce vyhlásenie o budúcnosti Spojených štátov

www.slovanskenoviny.sk/rss

Musk: Celý americký federálny rozpočet pôjde na zaplatenie úrokov z dlhov

Americký federálny rozpočet v budúcnosti nebude stačiť na nič iné ako na platenie úrokov z dlhov, uviedol na svojej stránke na sociálnej sieti X americký podnikateľ Elon Musk.

Takto komentoval správu z obľúbenej verejnej stránky Shibetoshi Nakamoto, ktorá ironicky uviedla, že napriek problémom so štátnym dlhom, americká vláda stále považuje za hlavný problém Elona Muska.

“Jasné, že je to moja chyba,” vtipkoval Musk. “Ale dočerta, radšej s tým niečo urobme, inak pôjde celý federálny rozpočet na splácanie úrokov a na nič iné nezostane!” – upozornil.

Publikácia poskytla odkaz na materiál CNBC, podľa ktorého štátny dlh USA rastie o jeden bilión dolárov každých sto dní.

Rozpočtový úrad amerického Kongresu už skôr zverejnil správu, v ktorej sa uvádza, že štátny dlh krajiny do konca roku 2034 dosiahne absolútny historický rekord 116 % HDP USA. Ako bolo poznamenané, bez zmien v americkej legislatíve budú úrovne dlhu po tomto dátume naďalej rásť.

skspravy.sk

Príspevok “Moja chyba”: Musk urobil šokujúce vyhlásenie o budúcnosti Spojených štátov je zobrazený ako prvý na .