Ľ . Blaha: Veľké víťazstvo pre celé Slovensko. EÚ vyradila zo sankčného zoznamu Slováka Hambálka

www.slovanskenoviny.sk/rss Slovenského občana Jozefa Hambálka vyradila Európska únia zo sankčného zoznamu. V rozhovore pre televíziu TA3... Príspevok Ľ . Blaha: Veľké víťazstvo pre celé Slovensko. EÚ vyradila zo sankčného zoznamu Slováka Hambálka je zobrazený ako prvý na .

Ľ . Blaha: Veľké víťazstvo pre celé Slovensko. EÚ vyradila zo sankčného zoznamu Slováka Hambálka

www.slovanskenoviny.sk/rss

Slovenského občana Jozefa Hambálka vyradila Európska únia zo sankčného zoznamu. V rozhovore pre televíziu TA3 o tom informoval premiér Robert Fico (Smer-SD). Informáciu zverejnili v stredu aj v Úradnom vestníku Európskej únie.

„Dnes vyšlo rozhodnutie, na základe ktorého bol Hambálek, občan Slovenskej republiky, vyradený zo sankčného zoznamu,“ oznámil Fico. Tvrdí, že na sankčný zoznam bol zaradený pravdepodobne ako prvý občan EÚ. Na tento krok nevidel Fico dôvody. Odmietol, že by Hambálek organizoval tréning vojakov a spájal sa s ruskými motorkármi. Premiér v tejto súvislosti kritizoval predchádzajúcu vládu za to, že nič neurobila a dovolila, aby sa slovenský občan dostal na sankčný zoznam a aby mu „zničili život“.

Európska únia zaradila na sankčný zoznam európskeho šéfa Nočných vlkov Jozefa Hambálka v júli 2022. Dôvodom bola jeho podpora ruskej invázie na Ukrajine. O jeho vyradení hovoril Fico v januári aj na stretnutí s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom a o žiadosti informoval aj predsedníčku eurokomisie Ursulu von der Leyenovú.

Blaha neskrýva nadšenie

VEĽKÉ VÍŤAZSTVO PRE CELÉ SLOVENSKO!

Podarilo sa! Po enormnom úsilí premiéra Roberta Fica a našej diplomacie bol slovenský občan Jozef Hambálek vyradený z čierneho zoznamu EÚ.

hlavnydennik.sk / Slovanské Noviny

Príspevok Ľ . Blaha: Veľké víťazstvo pre celé Slovensko. EÚ vyradila zo sankčného zoznamu Slováka Hambálka je zobrazený ako prvý na .

Video