Koloniálne dedičstvo Francúzska a bezpečnostné záujmy USA sa prelínajú v Nigeri

Paríž/Washington 18. augusta 2023 (HSP/indianpunchline/Foto:TASR/AP-Sam Mednick)   Vojenský prevrat v Nigeri trvá už tri týždne. Pučisti upevňujú svoju vládu, pretože získali prevahu v tieňovej hre s Hospodárskym spoločenstvom západoafrických štátov podporovaným bývalými koloniálnymi mocnosťami, ktoré pustošia tento zúfalo chudobný západoafrický štát bohatý na nerastné bohatstvo, konštatuje významný indický medzinárodný pozorovateľ,… Príspevok Koloniálne dedičstvo Francúzska a bezpečnostné záujmy USA sa prelínajú v Nigeri zobrazený najskôr Hlavné správy.

Koloniálne dedičstvo Francúzska a bezpečnostné záujmy USA sa prelínajú v Nigeri

Paríž/Washington 18. augusta 2023 (HSP/indianpunchline/Foto:TASR/AP-Sam Mednick)   Vojenský prevrat v Nigeri trvá už tri týždne. Pučisti upevňujú svoju vládu, pretože získali prevahu v tieňovej hre s Hospodárskym spoločenstvom západoafrických štátov podporovaným bývalými koloniálnymi mocnosťami, ktoré pustošia tento zúfalo chudobný západoafrický štát bohatý na nerastné bohatstvo, konštatuje významný indický medzinárodný pozorovateľ,…

Príspevok Koloniálne dedičstvo Francúzska a bezpečnostné záujmy USA sa prelínajú v Nigeri zobrazený najskôr Hlavné správy.