Google zavádza „pre-bunkový“ režim cenzúry, aby zmanipuloval voľby do EÚ

www.slovanskenoviny.sk/rss “Kým sa nestanú vedomí, nikdy sa nevzbúria, a kým sa nevzbúria, nemôžu sa stať vedomými.”-George... Príspevok Google zavádza „pre-bunkový“ režim cenzúry, aby zmanipuloval voľby do EÚ je zobrazený ako prvý na .

Google zavádza „pre-bunkový“ režim cenzúry, aby zmanipuloval voľby do EÚ

www.slovanskenoviny.sk/rss

“Kým sa nestanú vedomí, nikdy sa nevzbúria, a kým sa nevzbúria, nemôžu sa stať vedomými.”
-George Orwell, 1984

S každým krokom, s každým ďalším pokrokom v zbrojnej technológii – ktorý prichádza rýchlejšie a rýchlejšie, ako rýchlosť vývoja raketovo stúpa – sa korporátny štát približuje k dosiahnutiu svojho konečného cieľa totalitnej kontroly.

Bez účinného odporu sa potláčanie informácií proti schváleným naratívom ex post facto stane zbytočným, pretože zakázaná informácia sa v prvom rade nikdy nedostane z lona do povedomia verejnosti.

Na konci, samozrejme, sociálna kontrola zostúpi na úroveň samotnej individuálnej mysle, s neurologickými implantátmi alebo inými nástrojmi, ktoré znemožnia samotný akt nesprávneho myslenia.

Teraz sme v kroku č. 2 tohto trojdielneho zostupu do techno-pekla.

Cez Reuters :

Google (GOOGL.O) sa pripravuje na spustenie kampane proti dezinformáciám v piatich krajinách Európskej únie (EÚ) , uviedla spoločnosť pre agentúru Reuters pred parlamentnými voľbami bloku a prísnejšími novými pravidlami pre online obsah.“

V júni si občania EÚ zvolia nový Európsky parlament, ktorý bude schvaľovať politiky a zákony v regióne, a zákonodarcovia sa obávajú, že šírenie dezinformácií online by mohlo ovplyvniť voličov .

Francúzsko, Poľsko a Nemecko obvinili v pondelok Rusko, že vytvorilo prepracovanú sieť webových stránok na šírenie proruskej propagandy.

Európsky zákon o digitálnych službách, ktorý nadobudne platnosť tento týždeň, bude vyžadovať, aby veľké online platformy a vyhľadávače urobili viac v boji proti nezákonnému obsahu a rizikám pre verejnú bezpečnosť.

Od tejto jari bude interná jednotka spoločnosti Google Jigsaw, ktorá pôsobí na riešenie hrozieb pre spoločnosti, spúšťať sériu animovaných reklám na platformách ako TikTok a YouTube v piatich krajinách EÚ: Belgicku, Francúzsku, Nemecku, Taliansku a Poľsku.

Na základe predchádzajúcich kampaní, ktoré spoločnosť testovala v Nemecku a strednej Európe, Jigsaw uviedol, že nový projekt je príležitosťou osloviť občanov v krajinách s najväčším počtom voličov v EÚ , pričom sa využívajú miestne odborné znalosti spoločnosti v týchto regiónoch.

Reklamy budú obsahovať takzvané techniky „prebunkingu“ vyvinuté v spolupráci s výskumníkmi z univerzít v Cambridge a Bristole, ktorých cieľom je pomôcť divákom identifikovať manipulatívny obsah skôr, ako sa s ním stretne

„Strávili sme toľko času týmito skutočne polarizovanými debatami. V stávke je naša demokracia a teplota je stále vyššia a vyššia,“ povedala Beth Goldberg, vedúca výskumu v Jigsaw.

Prostredníctvom kontroly dezinformácií Harvard Kennedy School :

„Ukázalo sa, že odhaľovanie a overovanie faktov môže byť neúčinné kvôli pretrvávajúcemu vplyvu dezinformácií : akonáhle sú ľudia vystavení klamstvu, je ťažké ich napraviť (De keersmaecker & Roets, 2017; Lewandowsky et al., 2012) .

Celkovo je nedostatok vzdelávacích materiálov založených na dôkazoch na podporu postojov a schopností občanov odolávať dezinformáciám (Európska únia, 2018; Wardle & Derakshan, 2017). Dôležité je, že väčšina vzdelávacích intervencií založených na výskume nepresahuje rámec triedy (Lee, 2018).

Teória očkovania je rámec zo sociálnej psychológie, ktorý predpokladá, že je možné preventívne udeliť psychologickú odolnosť proti (zlovolným) pokusom o presviedčanie (Compton, 2013; McGuire & Papageorgis, 1961).

Toto je vhodná analógia, pretože „falošné správy“ sa môžu šíriť podobne ako vírus [1] (Kucharski, 2016; Vosoughi et al., 2018). V súvislosti s vakcínami je telo vystavené oslabenej dávke patogénu – dostatočne silnej na spustenie imunitného systému – ale nie tak silnej, aby telo premohla.

To isté možno dosiahnuť s informáciami zavedením preventívneho vyvracania oslabených argumentov, ktoré pomáhajú budovať kognitívnu odolnosť proti budúcim pokusom o presviedčanie. Metaanalýzy ukázali, že teória očkovania je účinná pri znižovaní zraniteľnosti voči presviedčaniu (Banas & Rains, 2010).

Ben Bartee

O autorovi: Ben Bartee , autor knihy Broken English Teacher: Notes From Exile , je nezávislý americký novinár so sídlom v Bangkoku s opačnými palcami. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.

Tento článok bol pôvodne publikovaný na autorovom Substack, Armageddon Prose .

Poznámka[1] Dobre vyškolení liberáli sa zbláznia do akejkoľvek takejto vírusovej analógie, v ktorej sa údajná spoločenská choroba zázračne zmení lusknutím prstov a propagandistickou bleskovou kriegom na pseudo-Public Health™ problém.

skspravy.sk

Príspevok Google zavádza „pre-bunkový“ režim cenzúry, aby zmanipuloval voľby do EÚ je zobrazený ako prvý na .