Arogancia vlády USA nemá v histórii obdoby

www.slovanskenoviny.sk/rss Rímsky cisár, ktorý údajne vymenoval svojho koňa do rímskeho senátu, bol dlho znakom arogancie.  Americké... Príspevok Arogancia vlády USA nemá v histórii obdoby je zobrazený ako prvý na .

Arogancia vlády USA nemá v histórii obdoby

www.slovanskenoviny.sk/rss

Rímsky cisár, ktorý údajne vymenoval svojho koňa do rímskeho senátu, bol dlho znakom arogancie. 

Americké ministerstvo zahraničia ju teraz prekročilo, keď vyhlásilo, že dar auta od ruského prezidenta Putina severokórejskému vodcovi Kim Čong-unovi porušil „medzinárodné sankcie“.

Sankcie Washingtonu sú „medzinárodné“ sankcie, ktoré zakazujú prezidentovi Ruska, nezávislej krajiny, dať darček vodcovi inej nezávislej krajiny. Tu to máte. Neprekvapilo by ma, keby Washington povedal Putinovi, že čistenie zubov porušuje medzinárodné sankcie.

Rusko nikdy nemalo oceniť takéto obvinenie odpoveďou. Namiesto toho mal Putin dať Kim Čong-unovi ďalšie auto. Ak by však odpoveď prišla, mala by zosmiešniť domnienku Washingtonu, že USA kontrolujú Putinovo rozdávanie darčekov.

Namiesto toho sa zvyčajne bystrá Maria Zakharova chytila ​​do pasce a spochybnila, že Rusko porušilo „medzinárodné“ sankcie, čím Rusko postavilo do defenzívy, pokiaľ ide o moc, ktorú má Washington nad Putinovými osobnými rozhodnutiami.

Teraz prezident Ruska spáchal nový zločin. Dal inej hlave štátu darček, ktorý Washington neschválil.

Aký obraz o Spojených štátoch vytvára pokus Washingtonu mikroriadiť Putinovo osobné správanie? Chystá sa Washington ešte viac zdôrazniť svoju impotenciu zavedením ďalších neúčinných a nezmyselných sankcií?

Prestane Washington niekedy robiť z Ameriky hlupáka?

Paul Craig Roberts

O autorovi: Paul Craig Roberts je renomovaný autor a akademik, predseda Inštitútu pre politickú ekonómiu, kde bol tento článok pôvodne publikovaný. Dr. Roberts bol predtým pridruženým redaktorom a publicistom pre The Wall Street Journal. Počas Reaganovej administratívy bol námestníkom ministra financií pre hospodársku politiku. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.

skspravy.sk

Príspevok Arogancia vlády USA nemá v histórii obdoby je zobrazený ako prvý na .