Gen. J. Viktorín sa pýta: Kúpi Kaliňák Naďom vybrané PVO?

www.slovanskenoviny.sk/rss Podľa publikovaných informácii mal odletieť minister obrany Kaliňák do Izraela. Sám minister pripustil, že podpíše... Príspevok Gen. J. Viktorín sa pýta: Kúpi Kaliňák Naďom vybrané PVO? je zobrazený ako prvý na .

Gen. J. Viktorín sa pýta: Kúpi Kaliňák Naďom vybrané PVO?

www.slovanskenoviny.sk/rss

Podľa publikovaných informácii mal odletieť minister obrany Kaliňák do Izraela.

Sám minister pripustil, že podpíše zmluvu s “víťazom tzv. súťaže“ jednou izraelskou spoločnosťou. Teda aby bolo zrejmé – s tou, ktorú vybral jeho nevydarený predchodca Naď.

Víťaz vyhral, lebo deklaroval, že predmet súťaže dodá najrýchlejšie. To je vážne najdôležitejší faktor výhry v súťaži?!? A len tak na dôvažok: chceli sme protivzdušnú obranu a kupujeme prostriedok protiraketovej obrany! Bravó.

To, že minister vojny Naď a jeho poskok Sklenár s aroganciou im vlastnou úplne odignorovali Útvar hodnoty za peniaze nikoho a ani mňa osobne neprekvapilo. Drzosť a bohorovnosť im bola a zostala vlastná. To, že rozhodli až po voľbách, kedy to dobre vychovaní politici už nechávajú na novú garnitúru, tiež nie je prekvapivé.

UHP okrem iných veci upozornilo na dôležitý fakt – treba kúpiť ďalšie radary. Aká náhoda že výrobca radarov a PVO je tá istá firma.

Mimochodom, ako som už spomenul, hlavným argumentom víťaza “súťaže” bol čas dodávky. Viťazná spoločnosť mešká s dodávkou radarov už skoro dva roky a my ju vyberieme za víťaza, lebo dodá najskôr? Niečo tu nesedí ak nechcem napísať, že smrdí…

Nám nevadí, že víťazný systém nie je používaný v žiadnej krajine NATO a Izrael má sám iba Barak 1 – Navy system. To chcel byť Naď prvým slovenským admirálom? Námorné vrtuľníky, námorný PVO systém! To naozaj?

V neposlednom rade sa v bezpečnostnom prostredí hovorí, že spôsob presunu benefitov bude rovnaký, ako pri radaroch. Slovenským priemyselným partnerom bude štátna akciovka, ktorá však svoj podiel výroby zadá podnikom známeho českého zbrojára. Krásny príbeh.

A ešte jedna perlička: hovorí sa, že niektorí členovia hodnotiaceho tímu sú v priestoroch víťaznej spoločnosti viac ako doma. Možno to dopadne rovnako, ako s Naďovým štátnym tajomníkom Majerom – najskôr za štát podpíšu zmluvu a potom pôjdu pracovať do firmy, ktorá ju bude plniť.

Dajte si pán minister Kaliňák pozor na to, čo pre Vás pripravil pán Naď a jeho špičkoví experti. Dobre sa pozrite na to, čo Vám dávajú na podpis. Verejnosť od Vás očakáva transparentnosť a autonómnu ochranu vzdušného priestoru. Viete, má plne zuby naďovčiny a hlavne má verejnosť nárok na presne informácie. Totiž celú modernizáciu OS SR platia občania a nie minister.

Nechcete občanom dúfam nahovoriť, že Naďom určené chodníčky, sú pre Vás dôležitejšie než suverenita Slovenskej republiky. Dúfam…

gen.v.v Jozef Viktorín/skspravy.sk

Príspevok Gen. J. Viktorín sa pýta: Kúpi Kaliňák Naďom vybrané PVO? je zobrazený ako prvý na .