Denník N zase raz klame, tvrdí Blanár

www.slovanskenoviny.sk/rss Minister zahraničných vecí Juraj Blanár (Smer-SSD) prichytil Denník N pri klamstve. V článku totiž bývalý mainstreamový... Príspevok Denník N zase raz klame, tvrdí Blanár je zobrazený ako prvý na .

Denník N zase raz klame, tvrdí Blanár

www.slovanskenoviny.sk/rss

Minister zahraničných vecí Juraj Blanár (Smer-SSD) prichytil Denník N pri klamstve. V článku totiž bývalý mainstreamový denník uviedol nepravdivú informáciu o tom, že Blanár bol jediným ministrom EÚ na samite v Turecku. Minister zahraničia na sociálnej sieti dezinformáciu uviedol na pravú mieru.

„Denník N klame v priamom prenose. Na zaujatosť, neobjektívnosť a ohýbanie pravdy tohto progresívneho média upozorňujeme dlhodobo. Oni však svoj prístup nemenia a naďalej krivia realitu,“ napísal minister zahraničných vecí.

„Ruská strana je pripravená obnoviť vzťahy so Slovenskom – na úrovni parlamentov aj v kultúrnej, humanitárnej a aj vo vojnovo-pamätnej oblasti,“ cituje Denník N status ruského rezortu diplomacie. V článku Pľuvanec Ukrajincom a odklon od Západu. Blanárovo stretnutie s Lavrovom vyvolalo ďalšie obavy o smerovanie Slovenska ďalej uvádza: „Na diplomatickom fóre bol Blanár jediným ministrom z EÚ. Stretol sa tam tiež s predstaviteľmi Tadžikistanu, Kazachstanu, Kirgizska aj zástupcom bosnianskych Srbov Miloradom Dodikom.“

A práve tento výrok denníka Blanár hodnotí, ako klamstvo v priamom prenose s tým, že na ohýbanie pravdy aj v tomto médiu upozorňuje Smer už dlhodobo. Oni prístup nemenia,

Fakt bol jediný?

„Tak počítajte so mnou. Ministerka zahraničných vecí Rumunska, minister zahraničných vecí Maďarska, minister zahraničných vecí Luxemburska, ja ako minister zahraničných vecí Slovenska. Štyria a dokonca aj prezident Bulharska. To nie je jediný zástupca EÚ. Ale Denník N bude rád šíriť túto lož ďalej, lebo sa im to hodí. A pravdu zmetú zo stola, lebo inak by nemohli útočiť a používať tie svoje slávne argumenty „leboSmer“, „leboFico“, „leboBlanár“…,“ konštatuje minister zahraničia.

A keby aj…

„A aj keby som bol sám z EÚ na takomto diplomatickom fóre, ako klame Denník N, moje rozhodnutie sa zúčastniť by bolo nemenné, lebo potvrdzuje našu suverénnu zahraničnú politiku,“ doplnil Blanár.

Klamstvami dôveryhodnosť nevybuduješ

„Slovenky a Slováci si však urobia svoj názor sami a čím viac sa progresívci budú utiekať k nepravde a manipuláciám, o to menej im ľudia budú veriť. Ukázalo a ukazuje sa to pri nedôvere ľudí voči progresívnej prezidentke Z. Čaputovej, progresívnemu premiérovi Ľ. Ódorovi či progresívnemu kandidátovi na prezidenta I. Korčokovi. A toto nás neodradí od robenia suverénnej zahraničnej politiky na všetky štyri svetové strany a nie na jedinú, akou je optika Denníka N,“ podotýka Blanár.

Otázka z iného pohľadu na vec

„Prečo sa Denník N pozrel na toto fórum len optikou štátov EÚ, pričom zamlčal optiku krajín NATO? A to, že tú konferenciu zorganizoval jeden z najvýznamnejších členských štátov Severoatlantickej aliancie – Turecko. Toto sa určite nedá chápať ako neznalosť alebo neschopnosť Denníka N, ale ako premyslený zámer ako manipulovať verejnosť proti našej strane, proti našej vláde, proti môjmu rezortu a proti Slovensku,“ uzatvára Blanár.

hlavnydennik.sk

Príspevok Denník N zase raz klame, tvrdí Blanár je zobrazený ako prvý na .