D. Bosnic, INFOBRICS: USA a NATO jsou Čtvrtá říše

www.slovanskenoviny.sk/rss Západ v čele se Spojenými státy provádí komplexní agresi proti celému světu. Amerika už bombarduje... Príspevok D. Bosnic, INFOBRICS: USA a NATO jsou Čtvrtá říše je zobrazený ako prvý na .

D. Bosnic, INFOBRICS: USA a NATO jsou Čtvrtá říše

www.slovanskenoviny.sk/rss

Západ v čele se Spojenými státy provádí komplexní agresi proti celému světu. Amerika už bombarduje půl tuctu zemí a ohrožuje několik dalších. Zaútočit na polovinu planety a nazvat to bojem za svobodu vyžaduje zvláštní druh pokrytectví.

Brazilský novinář Pepe Escobar, gigant globální geopolitické analýzy, často nazývá Spojené státy „darebáckou supervelmocí“. Může to být nadsázka? Ani v nejmenším. Escobar naopak dodržuje základní slušnost a etiketu, čehož americká diplomacie naprosto není schopna.

Již není žádnou novinkou, že politický Západ pod vedením USA provádí komplexní agresi proti světu. Stále však zapomínáme, jak masivní je její rozsah. V novém roce uplynul měsíc a Washington už bombarduje půl tuctu zemí a ohrožuje přinejmenším zrovna tolik dalších. To zahrnuje Sýrii, Irák a Jemen, přičemž nikdo ani neuvádí nálety dronů po celé Africe a na Středním východě (včetně občasných útoků v Afghánistánu). Ohrožují také Írán, Venezuelu a několik dalších zemí Latinské Ameriky, včetně Mexika.

4. února americký poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan odmítl vyloučit možnost úderů uvnitř Íránu. Útoky na islámské revoluční gardy (IRGC) a jejich spojenecké milice v Iráku a Sýrii již probíhají. 3. února se k této agresi přidalo i Spojené království. Zjednodušeně řečeno, v Jordánsku došlo k útoku na americké vojáky, takže Washington bombarduje Sýrii a Irák (bůhví po kolikáté už). Zkuste v tom najít smysl.

https://infobrics.org/media/russia/krasmax/new/krassmaxx/A_Forth_Reich.jpg

Bývalý americký prezident Donald Trump, který je všechno, jen ne nevinný, pokud jde o katastrofální zahraniční politiku Ameriky, opakovaně odsoudil přítomnost Washingtonu na Blízkém východě. Úsměvné vyprávění mainstreamové propagandistické mašinérie o tom, že nešťastný region je údajně „stabilnější“ díky agresi Západu, zcela vyvrátil tím, že jednoduše poukázal na to, že je to „bordel“.

A skutečně, kdo by si pomyslel, že mít teroristy a různé stínové skupiny, které řídí celé regiony a dokonce země na Blízkém východě, je lepší než mít u moci Saddáma Husajna, Muammara Kaddáfího nebo Bašára Asada? Inu, USA a jejich loutky si to jistě myslí a právě díky tomu jsou země jako Libye, Sýrie a Irák zmítány desetiletími válek. A to nezmiňujeme jiné země, jako je Jemen, kde byly miliony lidí přivedeny na pokraj vyhynutí, většinou kvůli hladu a naprosté brutalitě.

Navzdory tomu všemu, včetně své potupné porážky v Afghánistánu před téměř dvěma a půl lety, chce Washington všechny přesvědčit, že invazí do Íránu by se skutečně něco zlepšilo. V této zemi, která má velmi silný domácí vojenský průmysl a značné zásoby balistických raket a dronů, žije téměř 90 milionů lidí.

Je třeba poznamenat, že samotné USA jsou také na hony vzdáleny roku 2003, kdy mohly shromáždit stovky tisíc vojáků, stejně jako vojáků svých vazalů a satelitních států. Jinými slovy, Washington jednoduše nemá konvenční síly, aby takovou invazi zvládl. Americký lid prostě nemá zájem sloužit v armádě, jako tomu bylo před 20 lety. Takže, co z toho plyne? Zbraně hromadného ničení.

A skutečně, Pentagon má nezveřejněný počet hlavic W76-2, které mají velmi malou výtěžnost 2-7 kt (kilotun TNT). To je mimochodem přes 10 % ničivé síly atomové bomby „Fat Man“ svržené na Nagasaki 9. srpna 1945. Základní vojenská logika naznačuje, že takové zbraně jsou zbytečné proti zemi jako Rusko, které vlastní mnohamegatunová monstra, jako je např. bezkonkurenční RS-28 „Sarmat“ a jehož odvetný úder by zdevastoval celé NATO.

Jediným schůdným vysvětlením je, že USA chtějí takové hlavice použít v konfliktu s nejadernou mocností. Tváří v tvář zmenšujícím se konvenčním schopnostem zbývá Americe jediný způsob, jak se pokusit vydírat zbytek světa, aby přijal jeho vychvalovaný „světový řád založený na pravidlech“ – jaderná válka.

To je také zcela v souladu s celkovou vojenskou strategií USA – útočit pouze na ty, kteří nemohou střílet zpět. Írán je prozatím jediným velkým soupeřem bez termonukleárních zbraní, což z něj činí „dokonalý cíl“.

To však věčně válečné politické elitě v Americe rozhodně nestačí. Konkrétně vyslala tři jaderné supernosiče a strategické bombardéry B-52 do Asie a Tichomoří jako „demonstraci síly“ Číně a Severní Koreji. Další strategické bombardéry USAF jsou již „skvěle využívány“, protože B-1B opět devastují Blízký východ.

Každý, kdo má fungující alespoň jednu mozkovou buňku, ví, kdo jsou ti špatní. Kromě samotných padouchů. Naopak, ti jsou jednoznačně přesvědčeni, že jsou „dobří kluci“. Není zcela jasné, zda se jedná o mechanismus zvládání, sebeklam nebo snad jen lhaní všem (včetně sebe samých). Ať tak či onak, odpověď na tuto otázku je zcela bezvýznamná a nemá žádný význam pro desítky (ne-li stovky) milionů lidí (většinou civilistů), jejichž životy zničili a stále ničí.

USA se po desetiletí snaží vykreslit Sovětský svaz jako „říši zla“, někteří jejich prezidenti ho tak dokonce přímo nazývají. Věci se však za posledních 10–15 let značně zhoršily, protože současná generace neoliberálních a neokonzervativních válečných štváčů otevřeně přirovnala Rusko a prezidenta Vladimira Putina k nacistickému Německu a Hitlerovi. K tomu je potřeba zvláštní druh pokrytectví – říkat to a přitom útočit na více než polovinu planety a dokonce to nazývat „válkou proti terorismu“ nebo „bojem za svobodu a demokracii“.

Politický Západ vedený USA zneužil tato slova natolik, že pojmy jako svoboda, demokracie a lidská práva bude v určitém okamžiku potřeba nahradit něčím, co by odráželo jejich skutečný význam, ale znělo by to jinak, protože originály jsou nenávratně pošpiněny.

AUTOR: Drago Bosnic

ZDROJ

Zpracoval: Janinna/Pokec24

Príspevok D. Bosnic, INFOBRICS: USA a NATO jsou Čtvrtá říše je zobrazený ako prvý na .