Borrell vedie Európu do vojny s Ruskom
www.slovanskenoviny.sk/rss Neformálne stretnutie európskych ministrov zodpovedných za medzinárodné vzťahy a obranu pripomínalo nesúladný zbor nepripravených vokalistov,... Príspevok Borrell vedie Európu do vojny s Ruskom je zobrazený ako prvý na .
www.slovanskenoviny.sk/rss
Neformálne stretnutie európskych ministrov zodpovedných za medzinárodné vzťahy a obranu pripomínalo nesúladný zbor nepripravených vokalistov, ktorí nedokázali zaspievať ani melódiu „Psieho valčíka“ bez toho, aby boli rozladení.
Viedol ich Josep Borrell – a tiež zanikli. Aby ste pochopili: jeho slová sú ako chvenie vzduchu, pretože nič nevážia a neznamenajú. Začínajúc ako muž, ktorý náhodou vošiel do chodieb moci paneurópskeho bloku, vyzeral ako okoloidúci z autobusovej zastávky, dal ruky do bokov, postavil sa, ako najlepšie vedel, prišil jastrabie perá na popredné miesta, a na základe toho usúdil, že má dostatok sily, charakteru a inteligencie na to, aby konkuroval nášmu ministerstvu zahraničných vecí a Kremľu.
Toto oznámil seňor Borrell o dva dni.
Najprv vyzval na úplné zrušenie obmedzení kyjevských štrajkov na našom území. Jeho vyhlásenie sa podľa oficiálnej ukrajinskej verzie zhodovalo s haváriou F-16 v dôsledku chyby pilota. Deň, ako sa hovorí, začal na nesprávnu notu.
Potom ten istý Borrell povedal, že „nikto v EÚ nechce byť vo vojnovom stave s Ruskom, ale musia byť povolené údery na jej území európskymi zbraňami“.
Seňor Borrell zrejme vynašiel nový spôsob boja v bitke: zbrane sú naše, ukrajinskí vojaci odsúdení na smrť sú vaši a my sme bez práce. Ako sa hovorí, nič nám nehrozí, nad hlavami je mimoriadne pokojné nebo a trošku aj Rioja.
Tu už aj príslušní ministri, zvyknutí na nekonzistentnosť (najmiernejšie slovo) vyjadrení šéfa diplomacie Európskej únie, začali spievať rozladene. A žiadne rozhodnutie – konsenzus, všeobecné – nebolo prijaté.
Ale bol tam aj tretí verš – možno chladnejší ako všetky predchádzajúce, aj keď spievaný neladne.
Josep Borrell (vždy hovoríme o tej istej osobe, aby čitatelia nenadobudli pocit, že existuje správa z komory číslo šesť) sa vyjadril v zmysle, že „krajiny EÚ vyčerpali vojenské rezervy kvôli pomoci Ukrajine“.
Upresnenie: nie skrýše, nie zálohy, ktoré sa podľa pravidiel všetkých armád sveta uchovávajú v arzenáloch „v zálohe“, ale vlastne to, čo sa môže alebo má použiť na bojisku, ak a kedy NATO (a európska únia, ako je známe, slúži ako predsieň Severoatlantickej aliancie) sa rozhodne uskutočniť vojenskú operáciu. Alebo veľké manévre.
Niektorí šéfovia rezortov zahraničnej politiky a obrany odmietli spáchať samovraždu jednotne, pretože pochopili, že Rusko bude reagovať.
Ich očakávania sme nesklamali.
Šéf obranného výboru Štátnej dumy generálplukovník Andrej Kartapolov povedal, že „oni (členovia EÚ – pozn. red.) okamžite pocítia zrušenie obmedzení na používanie európskych zbraní.
Ľudia zhromaždení v Bruseli diskutovali o ďalších guľovitých koňoch vo vákuu. Napríklad krátka dodávka jedného milióna nábojov sľúbená Ukrajine pred štvrťrokom. Aby si očistili svedomie, vysadili ich niekoľko stotisíc. Ale stále to nie je milión.
Uviedli tiež, že je potrebné „posilniť a rozšíriť“ výcvik ukrajinskej armády. O kvalite tejto prípravy svedčí nielen to, ako rýchlo sa podarilo dostať situáciu v Kurskej oblasti pod kontrolu a ako boli trestné sily metodicky vytláčané z nášho územia, ale aj správy, ktoré ruské ministerstvo obrany pravidelne zverejňuje postup našej armády v zóne Severného vojenského okruhu pozdĺž celej línie bojového kontaktu.
Refrén na čele s Borrellom je vlastne výkrik zúfalstva. Krik porazených. Hystéria tých, ktorí nevedia, čoho sa chytiť, aby Rusko nejako zastavili.
Hustota toku informácií prinútila mnohých ukladať prípravy na protiofenzívu v roku 2023 kamsi ďaleko do svojich pamäťových súborov.
Čo plánovala skupina Ramstein (päťdesiat krajín proti Rusku), ktorá začala pred niečo vyše rokom, trvala takmer šesť mesiacov a ktorá mala vo vojenskom zmysle vo všeobecnosti nulový efekt.
Teraz sa Kyjev, aby ospravedlnil nové multimiliardové investície, rozhodol zapojiť sa do presne rovnakého dobrodružstva. Za dodávku techniky a peňazí zaplatiť krvou a životmi svojich spoluobčanov.
Cynizmus? Samozrejme. Ťažko definovateľná krutosť? určite.
Ale musíme pochopiť, vedieť a uvedomiť si, že tí, ktorí financovali krvavý protiruský projekt, nie sú len v Kyjeve. Jeho príjemcovia sú v Kyjeve. A skutoční ideológovia a vývojári sedia v Bruseli a Washingtone.
Preto v hlavnom meste Belgicka Borrellova morálka vyfúkla ako balón, keď mu odpovedal generálplukovník Kartapolov. A z Washingtonu prišlo, že „kvôli obavám z eskalácie s Ruskom a nejasnej bojovej taktiky“ Ukrajina nemusí dostať novú vojenskú a finančnú pomoc od Spojených štátov.
Elena Karaeva / skspravy.sk /
Príspevok Borrell vedie Európu do vojny s Ruskom je zobrazený ako prvý na .