Blíži sa jeho koniec? Mazák bude onedlho čeliť odvolávaniu z čela Súdnej rady

www.slovanskenoviny.sk/rss Blíži sa jeho koniec? Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák zaradí návrh na jeho odvolanie z čela... Príspevok Blíži sa jeho koniec? Mazák bude onedlho čeliť odvolávaniu z čela Súdnej rady je zobrazený ako prvý na .

Blíži sa jeho koniec? Mazák bude onedlho čeliť odvolávaniu z čela Súdnej rady

www.slovanskenoviny.sk/rss

Blíži sa jeho koniec? Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák zaradí návrh na jeho odvolanie z čela Súdnej rady SR na jej májové zasadnutie.

Návrh podalo sedem členov Súdnej rady SR pre podozrenie zo zneužitia funkcie, čo Mazák považuje za nepravdu.

Odvolávanie číslo 2

 „Každý, proti komu sa podáva návrh, ktorý zasahuje do jeho postavenia, najmä do jeho verejnej funkcie, má právo na to, aby sa k návrhu v primeranej lehote vyjadril, a tak uplatnil svoje právo na obhajobu a obranu,“ zdôvodnil Mazák, prečo návrh nezaradil už na štvrté zasadnutie Súdnej rady SR, ktoré sa začne v utorok 16. apríla.

Ďalej ozrejmil, že návrh siedmich členov Súdnej rady SR na jeho odvolanie mu bol doručený v pondelok ráno. Do podateľne bol doručený v piatok (12. 4.) popoludní. „Návrh na moje odvolanie z funkcie predsedu súdnej rady som síce povinný zaradiť na zasadnutie súdnej rady, avšak zaradím ho na piate zasadnutie súdnej rady, ktoré sa koná v máji 2024,“ dodal Mazák. Návrh podľa jeho slov obsahuje veľmi vážne, nepravdivé obvinenie zo zneužívania právomoci v deviatich prípadoch, ktoré sa mali stať od roku 2021.

Blíži sa jeho koniec?

Pod návrh na odvolanie Mazáka z funkcie predsedu Súdnej rady SR sa podpísali jej členovia Marcela Kosová, Peter Šamko, Ayše Pružinec Eren, Dana Jelínková Dudzíková, Marián Fečík, Ludmila Joanidisová a Martin Bezák. Argumentujú hrubým zneužitím funkcie na neoprávnené zbieranie informácií voči sudcom. Prípadné odvolanie Mazáka z postu predsedu by neznamenalo stratu pozície člena Súdnej rady SR.

Odvolávanie tesne ustál

Mazák čelil návrhu na odvolanie z čela Súdnej rady SR aj v závere roka 2023. Za návrh vtedy hlasovalo deväť členov rady, čo nestačilo na jeho odvolanie. Traja členovia sa vtedy zdržali hlasovania, traja tak boli proti.

ereport.sk

Príspevok Blíži sa jeho koniec? Mazák bude onedlho čeliť odvolávaniu z čela Súdnej rady je zobrazený ako prvý na .