Blaha sa opäť poriadne rozohnil: Prečo majú zahraničné korporácie rozhodovať o Slovensku!?

www.slovanskenoviny.sk/rss To, čo sa deje v súčasnosti okolo Slovenska je už doslova postavené na hlavu. Veľké... Príspevok Blaha sa opäť poriadne rozohnil: Prečo majú zahraničné korporácie rozhodovať o Slovensku!? je zobrazený ako prvý na .

Blaha sa opäť poriadne rozohnil: Prečo majú zahraničné korporácie rozhodovať o Slovensku!?

www.slovanskenoviny.sk/rss

To, čo sa deje v súčasnosti okolo Slovenska je už doslova postavené na hlavu. Veľké zahraničné korporácie sa rozhodli ovládať život u nás spôsobom – Nerobíš čo chceme? Budeš trpieť!

Doplatili na to nielen bývalá skvelá tenistka Cibulková, ale aj vynikajúci zápasník MMA a napokon i hokejoví reprezentanti hrajúci v KHL. V neposlednom rade aj politici či bežní ľudia, na ktorých sa doslova vydovádzala spoločnosť Meta prevádzkujúca Facebook a Instagram.

Korporácie šikanujú slovenských športovcov

Nepochopiteľný jav, ktorý tu predtým nikdy nebol, prišiel až s príchodom Progresívneho Slovenska, respektíve s jeho nesúhlasom z návratu Smeru-SSD, Hlasu-SD a SNS do vlády, či najnovšie zvoleniu Petra Pellegriniho (Hlas-SD) za nového slovenského prezidenta. Čo na tom, že to bolo vždy na základe demokratických volieb a z vôle ľudu, nevyhralo Progresívne Slovensko, prípadne SaS či KDH, a tak sa musí škodiť celému Slovensku.

To kto toto kedy videl, že o našich životoch budú rozhodovať zahraničné nadnárodné korporácie? Nad týmto novodobým fenoménom sa v statuse pohoršuje aj Ľuboš Blaha, podpredseda Národnej rady SR a podpredseda strany Smer-SSD.

Čo by hovorili slniečkári, keby divadlá začali zakazovať hercom ako svojim zmluvným partnerom, aby na námestiach jačali tie svoje tuposti proti vláde?

„Ako ľavičiara a vlastenca ma mimoriadne znepokojuje, ako najmä v poslednom čase zneužívajú svoju ekonomickú silu niektoré zahraničné korporácie a ako nasilu pretláčajú svoj politický názor,“ priznáva hneď v úvode Blaha, podľa ktorého proti pozvaniu slovenských hokejistov z KHL najviac kričali sponzori SZĽH, nadnárodné korporácie z Francúzska a Česka, menovite Orange a Škoda.

„Do šikanovania slovenských športovcov a umelcov sa zapojili aj iné korporácie z Francúzska a Rakúska, menovite Renault a Rauch. Spomeňte si na Attilu Végha a Rytmusa,“ pripomína smerák a dodáva, že do politiky výdatne zasahuje aj americká korporácia Meta, ktorá vládnym politikom likviduje kontá na Facebooku. Príkladom je aj on sám a tiež Rudolf Huliak.

Štát musí štát klepnúť oligarchom po prstoch

„Ako si môžu zahraničné firmy dovoľovať vstupovať do slovenskej politiky a do zásadných rozhodnutí Slovenskej republiky?“ pýta sa Blaha, podľa ktorého ide o vážne narúšanie národnej suverenity. „Veď prečo majú nejakí pracháči z Francúzska či Ameriky ovplyvňovať, kto bude hrať hokej za Slovensko, kto bude mať slobodu slova a kto nie?“ pokladá Blaha ďalšiu zásadnú otázku. Toto podľa neho ale nie je len o suverenite, lebo toto je aj o demokracii.

„Ak namiesto ľudí rozhodujú peniaze, potom sa už nebavíme o demokracii, ale o oligarchii. Ak sa majú športovci ako Attila Végh báť povedať svoj názor, aby ich nepotrestal Renault, lebo fešandy v Renaulte fandia Korčokovi, tak už nehovorme o „vláde ľudu“, ale o vláde korporácií,“ pohoršuje sa Ľuboš Blaha.

Ak namiesto ľudí rozhodujú peniaze, potom sa už nebavíme o demokracii, ale o oligarchii.

„Áno, bojkot ich produktov je jednou z odpovedí, ktoré môžu bežní Slováci použiť, ak nechcú, aby zahraničné firmy znásilňovali demokraciu na Slovensku. A áno, ja tento nástroj ako súkromná osoba využívam. A nechutná rusofóbia, ktorú cítim z postojov Orangu či Škody, bude mať vplyv na to, čo a kde si budem kupovať, ale toto zneužívanie svojej ekonomickej moci zo strany korporácií musí riešiť štát.

Musíme chrániť našu suverenitu a demokraciu,“ upozorňuje podpredseda Národnej rady SR, ktorý sa pýta aj opačne: „Čo by hovorili slniečkari, keby divadlá začali zakazovať hercom ako svojim zmluvným partnerom, aby na námestiach jačali tie svoje tuposti proti vláde?“

„To by tu bolo kriku, že niekto obmedzuje slobodu slova. Ale keď to isté robia korporácie Attilovi Véghovi či Rytmusovi, tak tomu slniečkari tlieskajú. Farizeji,“ znechutene konštatuje Blaha a dodáva: „A keď Orange či Škoda zneužíva svoje prachy na to, aby tlačil SZĽH do rozhodnutí založených na geopolitike a nenávisti, tak sa tvária, že to je v poriadku. Nie, nie je to v poriadku. Oligarchia nie je v poriadku. Plutokracia nie je v poriadku,“ prízvukuje Ľuboš Blaha, podľa ktorého sa slávny filozof Michael Walzer, ktorého mal tú česť stretnúť aj osobne stretnúť, vyjadril jasne:

„Ak má byť spoločnosť spravodlivá, milionári nemôžu prenášať svoju ekonomickú moc do iných sfér, ako je šport či demokracia.“ Podľa Blahu je najvyšší čas, aby štát klepol oligarchom po prstoch. „To, že máte prachy, neznamená, že si Slovensko kúpite. Platí to pre ESET, platí to pre Renault a platí to aj pre Orange!“ konštatuje rázne na samý záver statusu Ľuboš Blaha.

ereport.sk

Príspevok Blaha sa opäť poriadne rozohnil: Prečo majú zahraničné korporácie rozhodovať o Slovensku!? je zobrazený ako prvý na .