Belousovová odkazuje Ficovi: Tak to mi teda nevychádza. “Čím vás Danko vydiera?”

www.slovanskenoviny.sk/rss Dnes sa predseda vlády a koaličného Smeru vyjadril, že “Pre Slovensko by bolo najlepšie, ak... Príspevok Belousovová odkazuje Ficovi: Tak to mi teda nevychádza. “Čím vás Danko vydiera?” je zobrazený ako prvý na .

Belousovová odkazuje Ficovi: Tak to mi teda nevychádza. “Čím vás Danko vydiera?”

www.slovanskenoviny.sk/rss

Dnes sa predseda vlády a koaličného Smeru vyjadril, že “Pre Slovensko by bolo najlepšie, ak by sa stal predsedom Národnej rady SR šéf SNS Andrej Danko.” Z akého dôvodu?, pýta sa Anna Belousovová v polemickej reakcii na sociálnej sieti.

Aké mali byť dôvody premiéra, na ktorými krúti politička hlavou:

  • vraj odchodom Pellegriniho sa mení situácia v koalícii a
  • premiér si myslí, že rozhodujúcim momentom pre víťazstvo Pellegriniho v prezidentských voľbách bolo stretnutie koaličných lídrov, ktorí ho vo voľbe podporili. Víťazstvu Pellegriniho podľa Fica vraj výrazne pomohla vládna koalícia.

No tak pekne po poriadku, začína s polemikou Belousovová. Podľa nej:

Po prvé: Situácia v koalícii sa po odchode Pellegriniho nemení.

Koalícia vznikla po parlamentných voľbách na základe dohody troch koaličných strán, ktoré dali dokopy parlamentnú väčšinu (79 poslancov). Na základe počtu poslancov jednotlivých strán si rozdelili funkcie. Po odchode Pellegriniho Hlas bude mať taký istý počet poslancov, ako mal, lebo za Pellegriniho nastúpi náhradník.

Matematika nepustí, pán premiér: 79 -1 +1= 79 !, odkázala.

Po druhé: Pellegrini vyhral voľby a stal sa prezidentom nie vďaka koaličným partnerom, ale napriek útokom a urážkam jedného z koaličných partnerov – SNS – a vlažnej kampani a podpore druhého koaličného partnera – Smeru, dáva na pravú mieru skutočný stav „podpory“ ako ho videla nestranne politička.

„Tvrdenie, že rozhodujúcim momentom pre víťazstvo Pellegriniho bolo stretnutie predsedov koaličných strán, mňa osobne uráža“, odkázala.

Pán Fico, rozhodujúcim momentom pre víťazstvo Pellegriniho bolo to, že tí občania Slovenska, ktorým na Slovensku úprimne a nezištne záleží, pochopili hrozby, ktoré by prinieslo zvolenie Korčoka.

Pellegrini vyhral preto, lebo MY občania sme boli rozumnejší ako VY politici, to znamená, váš koaličný partner Danko, ktorého chcete teraz odmeniť druhou najvyššou ústavnou funkciou.

Za čo?, pýta sa ďalej Belousovová a odpovedá si: Za tie urážky na Pellegriniho?! Z akých dôvodov by pre Slovensko malo byť najlepšie, aby bol predsedom parlamentu Danko? Kvôli jeho kvalitám!?, cítiť silný pochybnosť v jej priamej reakcii, pričom ponúkla „malú ochutnávku Dankových „kvalít“:

1) Danková škandalózna (vybozkávaná) komunikácia s dnes už odsúdenou Alenou Zsuzsovou.

2) Kauza rigoróznej práce Danka a dôvodné podozrenie z plagiátorstva.

3) Danková dôstojnícka hodnosť s (vybozkávanými) kapitánskymi výložkami, ktoré mu venoval minister obrany za SNS Gajdoš.

4) Megakauzy ako Dobytkár z Ministerstva pôdohospodárstva a tzv. Plavčanove milióny z rezortu školstva boli evidentne kauzy, ktoré sa priamo dotýkali Danka.

5) Kauza Dankovho semaforu a následného zbabelého úteku dehonestuje nielen náš právny systém, ale dôveryhodnosť politikov na Slovensku vôbec.

„Vážený pán premiér, mali by ste sa poučiť z minulosti a neustupovať vydieraniu. Zdá sa mi, že opakujete chyby minulosti“, odkázala premiérovi Ficovi Anna Belousovová.

Pripomenula mu, že po vražde novinára ustúpil nátlaku a vydieraniu Bugára a kam to priviedlo? – K predčasným voľbám.

„Zdá sa mi, že ustupovaním vydieraniu Danka, to skončí tak isto – predčasnými voľbami. Hazardujete však s osudom Slovenska, pretože teraz ide doslova o existenčné otázky nášho národa a tie predsa nemôžu byť menej ako choré ego jedného politika“, uviedla priamo a rázne.

„Ak chcete uspokojovať jeho neoprávnené požiadavky, veľmi by ma ako občana tohto štátu zaujímalo, prečo? Čím vás vydiera“?, tajomne, ale pritom adresne zakončila svoj kritický status Anna Belousovová.

Ficovi za záver nechala aj post scriptum: „Veď sám predsa nemôžete veriť tomu, čo hovoríte“…

skspravy.sk

Príspevok Belousovová odkazuje Ficovi: Tak to mi teda nevychádza. “Čím vás Danko vydiera?” je zobrazený ako prvý na .