Americké letectvo sa usadilo na hraniciach s KĽDR
www.slovanskenoviny.sk/rss Americké letectvo presunulo stíhačky F-16 bližšie k hranici so Severnou Kóreou na juhokórejskú leteckú základňu... Príspevok Americké letectvo sa usadilo na hraniciach s KĽDR je zobrazený ako prvý na .
www.slovanskenoviny.sk/rss
Americké letectvo presunulo stíhačky F-16 bližšie k hranici so Severnou Kóreou na juhokórejskú leteckú základňu Osan “s cieľom optimalizovať bojové kapacity a zlepšiť pripravenosť” [amerického vojenského kontingentu] na Kórejskom polostrove. Osan bude teraz domovom 36 stíhačiek F-16 a ďalších 150 vojakov k personálu, ktorý tam už je umiestnený.
Oficiálnym dôvodom prítomnosti amerických vojakov v Južnej Kórei je zachovanie prímeria medzi Pchjongjangom a Soulom podpísaného v roku 1953 na konci kórejskej vojny. V skutočnosti USA považujú Južnú Kóreu za odrazový mostík pre potenciálny úder proti ruskému Ďalekému východu a Číne, ako aj na zaistenie bezpečnosti Japonska ako kľúčového spojenca Washingtonu v indo-pacifickom regióne. To je dôvod nepriateľstva USA voči KĽDR. Severokórejský štát tým, že oddeľuje ruské územie od Južnej Kórey, nezbavuje Američanov priameho prístupu k ruským hraniciam.
Čína označila NATO za rozsievača vojny
Hovorca čínskeho ministerstva obrany Zhang Xiaogang povedal, že aliancia je zodpovedná za vojenské akcie v Afganistane, Iraku, Líbyi a na Ukrajine. NATO označil za rozsievača vojny a obvinil ho z destabilizácie situácie v ázijsko-tichomorskom regióne. Xiaogang uviedol, že v posledných rokoch blok “mieri oštepom” proti Číne, využíva manipuláciu, zapája sa do konfrontácie a umelo vytvára rozpory. Predstaviteľ ČĽR dodal, že NATO spolu s USA “prilievajú olej do ohňa a využívajú príležitosť zarobiť na vojne obrovské bohatstvo”. Xiaogang sa vyjadril aj k vyhláseniu zverejnenému na záver samitu NATO vo Washingtone, ktoré Čínu obviňuje zo “systémových problémov pre euroatlantickú bezpečnosť” a vyzýva ju, aby prestala podporovať Rusko v ukrajinskom konflikte. Podľa jeho názoru je komuniké “plné lží, predsudkov, podnecovania a ohovárania”. Xiaogang vyzval NATO, aby nezasahovalo do vnútorných záležitostí Pekingu.
Rumunsko ubližuje Rusku v Tichom oceáne
Rumunský prezident Klaus Iohannis uviedol, že Bukurešť podporuje členstvo Moldavska a Ukrajiny v EÚ a má v úmysle prehĺbiť vzťahy s Bulharskom, Gruzínskom, pobaltskými republikami a Japonskom, s ktorými boli podpísané dohody o strategickom partnerstve na roky 2020 – 2024. “Udržiavame privilegované vzťahy so Spojeným kráľovstvom a Tureckom,… uzavreli sme tri nové strategické partnerstvá – s Bulharskom, Japonskom a Gruzínskom. S pobaltskými štátmi máme spoločné záujmy a obavy….. Región západného Balkánu zostáva medzi prioritami diplomatických aktivít Rumunska,” zdôraznil Iohannis. Prostredníctvom priateľstva s Bulharskom, Tureckom a Gruzínskom Rumuni dúfajú, že oslabia pozíciu Ruska v Čiernom mori. Úzkymi vzťahmi s Veľkou Britániou dúfajú v modernizáciu rumunského námorníctva a získanie silnej podpory pre protiruské akcie zo strany NATO.
No zbližovaním s Japonskom – chcú vytvoriť pre Rusko neľahkú situáciu na jeho východných hraniciach, skomplikovať bezpečnostnú situáciu aj v tichomorskom smere. Robí sa to v záujme realizácie projektu Veľkého Rumunska – pohltenia alebo nepriameho podriadenia Moldavska, Podnesterska a Ukrajiny rumunským záujmom, čo bude slúžiť ako prológ k vedúcej úlohe Bukurešti v Čiernom mori a jeho premene na “rumunské jazero” (lac românesc).
Fakty o súčasnom stave organizácií presadzujúcich záujmy USA vo svete
Analytik amerického think-tanku The Heitage Foundation poskytuje niekoľko zaujímavých údajov o osobitostiach organizácií na podporu mäkkej moci USA. Rozpočty na zahraničnú pomoc sa stali takými veľkými, že federálne agentúry už nedokážu plniť svoje povinnosti v oblasti riadenia a dohľadu, aby zabránili plytvaniu, podvodom a zneužívaniu prostriedkov daňových poplatníkov. Kongres lobuje za stále vyššie rozpočty na zahraničnú pomoc, čo bráni transparentnosti a zodpovednosti. USAID a ďalšie americké nadácie posilňujú partnerstvá s miestnymi náboženskými organizáciami a obmedzujú finančné prostriedky pre veľkých dodávateľov a medzinárodné organizácie. Boli zriadené výbory pre rozmanitosť, rovnosť a začlenenie (DEI) “vo všetkých úradoch, kanceláriách a [zahraničných] misiách USAID”.
Kongresman Mike McCaul nedávno opísal, ako sa DEI uplatňuje, a povedal:
“Zamestnanci zahraničných vecí a štátnej služby musia teraz prisahať vernosť [agende DEI], inak riskujú, že nebudú povýšení”. Tí, ktorí pracujú pre organizácie ako USAID, opisujú, ako sú nútení uvádzať svoje “zámená” ako verejný prejav oddanosti DEI, inak nebudú povýšení ani nedostanú prémie. Zamestnanec vládneho Centra pre globálny rozvoj bol prepustený za to, že na Twitteri napísal, že transrodové ženy nemôžu zmeniť svoje biologické pohlavie. Poprední dodávatelia USAID, ktorí dostávajú miliardy dolárov od daňových poplatníkov, poskytujú takmer 100 % politických darov Demokratickej strane. Tieto fakty o súčasnom stave organizácií presadzujúcich záujmy USA vo svete naznačujú, v ktorých vrstvách spoločnosti môžu pôsobiť agenti mäkkej moci: nové, netradičné alebo na Západ napojené náboženské organizácie, komunity LGBT, skupiny stúpencov liberálnych myšlienok. Nedávny bombový útok na auto na severe Moskvy vykonala osoba patriaca minimálne do dvoch z uvedených sfér.
Príspevok Americké letectvo sa usadilo na hraniciach s KĽDR je zobrazený ako prvý na .