VIDEO: Orbán sa so šéfom NATO Stoltenbergom dohodol, že Maďarsko nebude blokovať vojenskú pomoc Ukrajine zo strany Severoatlantickej aliancie výmenou za to, že jeho krajina nebude posielať na Ukrajinu svojich vojakov, ani zbrane, ani peniaze

www.slovanskenoviny.sk/rss everoatlantická aliancia prijíma všetky svoje rozhodnutia konsenzom, čo v podstate dáva ktorémukoľvek z 32 spojencov... Príspevok VIDEO: Orbán sa so šéfom NATO Stoltenbergom dohodol, že Maďarsko nebude blokovať vojenskú pomoc Ukrajine zo strany Severoatlantickej aliancie výmenou za to, že jeho krajina nebude posielať na Ukrajinu svojich vojakov, ani zbrane, ani peniaze je zobrazený ako prvý na .

VIDEO: Orbán sa so šéfom NATO Stoltenbergom dohodol, že Maďarsko nebude blokovať vojenskú pomoc Ukrajine zo strany Severoatlantickej aliancie výmenou za to, že jeho krajina nebude posielať na Ukrajinu svojich vojakov, ani zbrane, ani peniaze

www.slovanskenoviny.sk/rss

everoatlantická aliancia prijíma všetky svoje rozhodnutia konsenzom, čo v podstate dáva ktorémukoľvek z 32 spojencov právo veta.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg a maďarský premiér Viktor Orbán sa v stredu v Budapešti dohodli, že krajina nebude blokovať rozhodnutia aliancie o poskytovaní podpory Ukrajine. Maďarsko však nedodá Kyjevu žiaden personál ani finančnú pomoc, informuje TASR podľa agentúr AFP, AP a Reuters.

„Dosiahli sme dohodu s generálnym tajomníkom NATO.. Nemusíme sa zúčastňovať vojenských operácií mimo Maďarska. Ani muži, ani zbrane, ani peniaze na vojnu!,“ uviedol Orbán po skončení rokovania na sociálnej sieti.

„Maďarsko sa na tomto úsilí NATO nezúčastní a ja tento postoj akceptujem,“ povedal Stoltenberg novinárom po rokovaní s Orbánom. Dodal, že sa dohodli na podmienkach neúčasti, nešpecifikoval však, ako to bude fungovať.

„Maďarsko naďalej plní všetky svoje záväzky voči NATO a zostáva cenným spojencom,“ dodal šéf NATO vo svojom príspevku na sociálnej sieti X.

Viac vo videu:

Očakáva sa, že americký prezident Joe Biden a jeho partneri z NATO sa na summite vo Washingtone budúci mesiac dohodnú na novom systéme poskytovania predvídateľnejšej a dlhodobejšej pomoci Ukrajine v oblasti bezpečnosti a vojenského výcviku, uviedla AP.

Severoatlantická aliancia prijíma všetky svoje rozhodnutia konsenzom, čo v podstate dáva ktorémukoľvek z 32 spojencov právo veta. Ostatných 31 krajín NATO s uvedeným plánom však podľa doterajších signálov súhlasí. Niektorí diplomati uviedli, že bude treba doladiť technické detaily.

Maďarský premiér, najbližší spojenec Moskvy v Európskej únii, čoraz viac podnecuje obavy z vojny medzi Západom a Ruskom, z ktorej obviňuje Brusel a NATO, píše AFP. Orbán však v stredu vyhlásil, že Maďarsko je „lojálnym a oddaným“ členom NATO.

Zdroj: info.sk / YouTube / InfoVojna

Príspevok VIDEO: Orbán sa so šéfom NATO Stoltenbergom dohodol, že Maďarsko nebude blokovať vojenskú pomoc Ukrajine zo strany Severoatlantickej aliancie výmenou za to, že jeho krajina nebude posielať na Ukrajinu svojich vojakov, ani zbrane, ani peniaze je zobrazený ako prvý na .