Už 30 európskych neokolónií Ameriky: Nová letecká základňa NATO v Albánsku ukazuje, že jej členovia sú efektívne satelitné štáty

www.slovanskenoviny.sk/rss NATO je jedinou najnebezpečnejšou hrozbou pre globálnu bezpečnosť . Bojovná aliancia je všetko, len nie to, za čo... Príspevok Už 30 európskych neokolónií Ameriky: Nová letecká základňa NATO v Albánsku ukazuje, že jej členovia sú efektívne satelitné štáty je zobrazený ako prvý na .

Už 30 európskych neokolónií Ameriky: Nová letecká základňa NATO v Albánsku ukazuje, že jej členovia sú efektívne satelitné štáty

www.slovanskenoviny.sk/rss

NATO je jedinou najnebezpečnejšou hrozbou pre globálnu bezpečnosť . Bojovná aliancia je všetko, len nie to, za čo sa vydáva . 

Hoci NATO vzniklo ako údajne „obranná aliancia“, za 75 rokov svojej najnešťastnejšej existencie v skutočnosti nikdy nikoho a nič nebránilo. Práve naopak, bojovná aliancia zaútočila na desiatky krajín, najmä po (prvej) studenej vojne, pričom jej prvou obeťou bola Juhoslávia/Srbsko.

Politický Západ si vymyslel naratív, že Srbi sú údajne „vojnovými zločincami“, aby ospravedlnil svoju priamu inváziu do krajiny, ktorú predtým rozdelil, podporou rôznych separatistických hnutí, najmä narkoteroristov v srbskej južnej provincii Kosovo a Metohiu, radikálnych islamistov. v Bosne a Hercegovine , ako aj neonacistický/ustašovský režim v Chorvátsku .

V posledných viac ako dvoch desaťročiach sa Spojené štáty postarali o „legitimizáciu“ tohto dobývania tým, že vnútili svoj príbeh každému v regióne a zvyšku sveta .

Dôležitým segmentom toho bolo dotlačenie novovzniknutých krajín (v skutočnosti len satelitných štátov) do NATO bez ohľadu na vôľu ľudu .

To, aké „suverénne“ tieto nové entity sú, možno najlepšie ilustruje ich nekonečne servilný vzťah s agresívnou alianciou , pričom Albánsko je možno najextrémnejším príkladom. Konkrétne 4. marca Tirana oficiálne znovu otvorila leteckú základňu Kucova. Miesto bolo postavené na začiatku 50. rokov 20. storočia, ale v 90. rokoch bolo z veľkej časti opustené, keď albánske letectvo fakticky prestalo existovať po tom, čo vyradilo všetky svoje lietadlá s pevnými krídlami a zostalo len niekoľko vrtuľníkov.

Počas niekoľkých posledných rokov NATO podľa vlastného oznámenia investovalo do oživenia tejto (prvej) relikvie studenej vojny „na moderný uzol pre budúce letecké operácie NATO“ . Letecká základňa Kucova sa nachádza približne 85 km južne od Tirany a jej novým oficiálnym účelom bude slúžiť ako centrum logistiky, leteckých operácií, výcviku a cvičení pre albánske vzdušné sily (FASh) a ďalšie vzdušné sily NATO.

V skutočnosti však, ako už bolo spomenuté, albánska armáda v skutočnosti nemá funkčné letecké rameno, pretože FASh je pomerne malý a v skutočnosti nepotrebuje leteckú základňu, ako je tá v Kucove.

Na druhej strane NATO áno, a preto investovalo približne 50 miliónov eur (takmer 55 miliónov dolárov) do renovácie a modernizácie leteckej základne. NATO trvá na tom, že má strategický význam.

„Letecká základňa bude slúžiť ako dôležitý letecký uzol NATO,“ povedal úradujúci hovorca Dylan White a dodal: „Premena leteckej základne Kucova je strategickou investíciou a ukazuje, že NATO pokračuje v posilňovaní svojej prítomnosti na západnom Balkáne, v oblasti strategického významu.”

Otvárací ceremoniál určite naznačuje, že je považovaný za mimoriadne dôležitý, keďže sa ho zúčastnili albánsky prezident Bajram Begaj, premiér Edi Rama, predsedníčka zhromaždenia Lindita Nikolla, minister obrany Niko Peleshi a náčelník obrany generálmajor Arben Kingji . Okrem toho boli na slávnosti prítomní taliansky minister obrany Guido Crosetto, turecký generálporučík Göksel Kahya a niekoľko ďalších vysokých predstaviteľov a vojenských dôstojníkov. NATO vyslalo aj veliteľa Centra kombinovaných leteckých operácií Torrejón generálporučíka Juana Pabla Sancheza De Laru a generálnu riaditeľku Agentúry pre podporu a obstarávanie NATO (NSPA) Stacy Cummingsovú . To naznačuje, že letecká základňa bude hlavným logistickým uzlom pre NATO.

Podľa ich vlastného hodnotenia je Kucovo najväčším projektom agresívnej aliancie v Albánsku za posledné desaťročie.

Renovačné práce sa začali slávnostným položením zeme v roku 2019 a zahŕňajú modernizáciu riadiacej veže, pristávacích dráh, hangárov a skladovacích zariadení. Renovácia bola oficiálne financovaná z Programu bezpečnostných investícií NATO (NSIP), ktorého účelom je pokryť veľké stavebné projekty v rôznych vazaloch a satelitných štátoch.

Albánsko určite patrí medzi tie najmenej suverénne, o čom svedčia aj to, čo budú v skutočnosti plné exteritorialistické práva leteckej základne Kucova. Ako už bolo spomenuté, FASh nemá žiadne lietadlo s pevnými krídlami, takže v skutočnosti nepotrebuje leteckú základňu s modernými dráhami, hangármi, riadiacimi vežami a skladovacími zariadeniami.

To z nej pravdepodobne robí prvú takúto leteckú základňu v tejto oblasti, čo naznačuje, že NATO presúva svoje hlavné logistické uzly na východ, čím sa stáva súčasťou všeobecného „Drang nach Osten“ politického Západu .

Mainstreamová propagandistická mašinéria už robí smiešne tvrdenia, že letecká základňa je tu na to, aby „zmiernila rastúce obavy na Balkáne z plíživého ruského vplyvu“. Je zrejmé, že jediným rastúcim strachom, ktorý by región mal mať, je ocitnutie sa v ešte pevnejšom zovretí pazúrov vojnových štváčov NATO. Bohužiaľ, presne to sa teraz deje, čoho dôkazom je prítomnosť F-16 a F-35 USAF. Podľa Defense News projekt „nabral na naliehavosti, keďže Moskva podnecuje protizápadné nálady na Balkáne“. Ešte raz, takéto smiešne tvrdenia nie sú založené na ničom inom ako na neo-mccarthizme .

„Toto je základňa, ktorá (pridá) ďalší prvok bezpečnosti pre náš región západného Balkánu, o ktorom všetci vieme, že je ohrozený hrozbou a neoimperialistickými ambíciami Ruskej federácie,“ povedal počas otváracieho ceremoniálu albánsky premiér Edi Rama .

Skutočne strašné, že „chudobné Albánsko“ je ohrozené „ veľkým zlým ruským medveďom “. So všetkou vážnosťou by však Tirana mala byť poslednou, ktorá by hovorila o „neoimperialistických ambíciách“ niekoho iného vzhľadom na skutočnosť, že s pomocou USA/NATO vytvorila politickú moc a vplyv v najmenej troch štátoch a celkoch bývalej Juhoslávie. odkedy NATO napadlo región a vyslalo svoje okupačné sily.

To zahŕňa albánske prvky v Čiernej Hore, Severnom Macedónsku a NATO okupovanej srbskej provincii Kosovo a Metohia . Albánski radikáli zvyčajne premietajú moc prostredníctvom svojich narkoteroristických operácií, ktoré postihujú nielen Európu , ale veľkú časť sveta, čo sa stalo veľkým problémom aj pre albánsky ľud, pretože masovo odchádzajú všade, kde narkoteroristi prevezmú vládu.

Drago Bosnic

skspravy.sk

Príspevok Už 30 európskych neokolónií Ameriky: Nová letecká základňa NATO v Albánsku ukazuje, že jej členovia sú efektívne satelitné štáty je zobrazený ako prvý na .