Ukrajina trpí nedostatkom kvalifikovaných vojakov a munície, straty a pesimizmus rastú

Kyjev 15. marca 2023 (HSP/washingtonpost/Foto:TASR/AP-Libkos)   Kvalita ukrajinskej armády, ktorá bola kedysi považovaná za značnú výhodu oproti Rusku, sa zhoršila v dôsledku ročných strát, ktoré vyradili z boja mnohých najskúsenejších bojovníkov. To vedie niektorých ukrajinských predstaviteľov k pochybnostiam o pripravenosti Kyjeva uskutočniť dlho očakávanú jarnú ofenzívu, priznáva už aj The… Príspevok Ukrajina trpí nedostatkom kvalifikovaných vojakov a munície, straty a pesimizmus rastú zobrazený najskôr Hlavné správy.

Ukrajina trpí nedostatkom kvalifikovaných vojakov a munície, straty a pesimizmus rastú

Kyjev 15. marca 2023 (HSP/washingtonpost/Foto:TASR/AP-Libkos)   Kvalita ukrajinskej armády, ktorá bola kedysi považovaná za značnú výhodu oproti Rusku, sa zhoršila v dôsledku ročných strát, ktoré vyradili z boja mnohých najskúsenejších bojovníkov. To vedie niektorých ukrajinských predstaviteľov k pochybnostiam o pripravenosti Kyjeva uskutočniť dlho očakávanú jarnú ofenzívu, priznáva už aj The…

Príspevok Ukrajina trpí nedostatkom kvalifikovaných vojakov a munície, straty a pesimizmus rastú zobrazený najskôr Hlavné správy.