Uhrík vyzýva Dankovcov: Nevymýšľajte a neutekajte do Bruselu, inak Slovensko ovládnu progresívci

www.slovanskenoviny.sk/rss Milan Uhrík (Republika) vyzval Andreja Danka a celú SNS, aby si robili svoju robotu do vlády,... Príspevok Uhrík vyzýva Dankovcov: Nevymýšľajte a neutekajte do Bruselu, inak Slovensko ovládnu progresívci je zobrazený ako prvý na .

Uhrík vyzýva Dankovcov: Nevymýšľajte a neutekajte do Bruselu, inak Slovensko ovládnu progresívci

www.slovanskenoviny.sk/rss

Milan Uhrík (Republika) vyzval Andreja Danka a celú SNS, aby si robili svoju robotu do vlády, kde ich poslali voliči a prestali vymýšľať s kandidátkou do Európskeho parlamentu „hore dole“.

Ako argument uviedol, že okrem „prezidenta“ Danka chce kandidovať aj vicepremiér vlády SR Tomáš Taraba, ministerka Martina Šimkovičová, predseda parlamentného výboru pre životné prostredie Rudolf Huliak a ďalší funkcionári vlády.

Dámy a páni zo SNS, prosím vás, neblbnite“, odkázal im vo videonahrávke Milan Uhrík a vysvetlil, že to nemyslí ako útok, ale ako výzvu, aby neurobili fatálnu chybu. Vyzval ich, aby sa pozreli okolo seba.

V parlamente máte len tesnú väčšinu, Korčokovia vám naháňajú 30-tisícové davy na námestia a progresívcov zas tlačia v prieskumoch. A vy chcete teraz ujsť do Bruselu?

spýtal sa a dodal, že na toto ľudia SNS nevolili, aby po pol roku ušli na lietadlo.

V tejto súvislosti Uhrík uviedol, že niečo také by funkcionári za Republiku nikdy neurobili, pretože by to bol nielen podvod na voličoch, ale aj ohrozenie stability celej vlády, ktorá je dnes pod obrovským tlakom.

Šéf hnutia Republika pripomenul, že Andrej Danko direktívne odmietol jeho ponuku na spoločný postup do eurovolieb, hoci časť SNS mala so spojením podľa neho súhlasiť.

„Nerozumien, o čo vám ide“, uviedol Uhrík na margo vysielania ministrov do Bruselu.

„O čo vám ide“?, spýtal sa a dodal či o stoličky alebo o Slovensko? Práve preto Republika nepostavila vlastného kandidáta na prezidenta, lebo hnutie nechcelo trieštiť vlastenecké sily.

Uhrík v závere vyzval priamo Andreja Danka, aby sa z tohto dôvodu vzdal kandidatúry v prospech Štefana Harabina, ktorý má z vlasteneckých kandidátov najväčšiu šancu postúpiť do druhého kola prezidentských volieb.

“Snsákom” odkázal, aby si radšej dôsledne robili svoju prácu vo vláde Slovenskej republiky. „Nevymýšľajte a neutekajte, aby Slovensko nakoniec ovládli progresívci“, apeloval na záver svojho statusu na sociálnej sieti predseda hnutia Republika Milan Uhrík.

skspravy.sk

Príspevok Uhrík vyzýva Dankovcov: Nevymýšľajte a neutekajte do Bruselu, inak Slovensko ovládnu progresívci je zobrazený ako prvý na .