Uhrík: Mňa z tých bruselských slniečkárov picne. Oni si mýlia politiku s nejakou Bondovkou

www.slovanskenoviny.sk/rss Milan Uhrík (Republika) sa vo vystúpení v Európskom parlamente ohradil voči obvineniam progresívcov o údajnom... Príspevok Uhrík: Mňa z tých bruselských slniečkárov picne. Oni si mýlia politiku s nejakou Bondovkou je zobrazený ako prvý na .

Uhrík: Mňa z tých bruselských slniečkárov picne. Oni si mýlia politiku s nejakou Bondovkou

www.slovanskenoviny.sk/rss

Milan Uhrík (Republika) sa vo vystúpení v Európskom parlamente ohradil voči obvineniam progresívcov o údajnom ruskom vplyve na niektorých europoslancov.

A to bez toho, aby predložili čo i len jediný dôkaz o údajom „uplácaní“.

„To sa tu jednoducho nestalo“, reagoval Uhrík a vysvetlil, v čom vidí problém, ktorý progresívci prekrývajú ruským naratívom.

„Viete, čo sa stalo? Prišli novinári z portálu, a predstavte si, spýtali sa ma otázky“, vysvetlil situáciu.

„A predstavte si, ja som im odpovedal podľa toho ako to politicky cítim a aké názory v skutočnosti mám“, pokračoval na výčitku a obvinenie, že odpovedal novinárovi píšucemu pre ruský webový portál.

„To znamená, že si myslím, že vojna na Ukrajine by sa nemala predlžovať, a to je celý problém, pretože sa to niekomu nepáči“, ozrejmil útoky progresívnych poslancov.

Aktívny v nepodložených atakoch na slobodu slova a názoru bol aj europoslanec Vladimír Bilčík (PS/Spolu), ktorý v rozprave uviedol, že „vedeli takmer presne ako budú ruské zásahy vyzerať“ a vraj aj to, kde majú demokratické systémy slabiny“ – opäť bez toho, aby progresívny europoslan uviedol konkrétne a doložiteľné fakty.

Bližšie neurčená skupina podľa Bilčíka vraj vedela tiež predpovedať, ktorí európski politici „budú posluhovať kremeľskému naratívu“.

„Vidíme, čo zásahy Ruska urobili s európskymi kampaňami a voľbami“, opäť pokračoval v zahmlenej propagande Bilčík, ktorý na margo neuspokojivých výsledkov svojej strany uviedol, že „my na Slovensku sme to videli v parlamentných voľbách, videli sme to teraz v dvoch kolách prezidentských volieb“.

Podľa Bilčíka vraj „ústrednou témou ruskej dezinformačnej mašinérie je prekrúcať pravdu o Ukrajine a našich spojencoch, o fungovaní demokracie, ale aj klamať o právomociach slovenského prezidenta“, nakydal svoje fóbie a dojmy na Slovensko progresívny europoslanec, ktorý celý text – na rozdiel od Milana Uhríka – čítal z pripraveného papiera.

Vyzval, aby sme „takto posilnili naše inštitúcie aj na Slovensku, aj v EÚ, pričom nebolo zrejmé, koho a aké inštitúcie a opatrenia má na mysli, len dodal „aby sme boli schopní čeliť to, čo Rusko systematicky sa snaží robiť“.

Podľa Bilčíka (PS/Spolu) je to údajne „ničiť naše demokratické inštitúcie a ničiť náš volebný proces“.

Progresívec nakoniec ozrejmil, že „toto je naša hlavná úloha“, namiesto presadzovania národných a štátnych záujmov a ochrany ekonomiky a ľudí.

Na jeho vystúpenie reagoval Milan Uhrík, ktorý sa spýtal otvorene: “Aké teda navrhujete opatrenie, aby sa to neopakovalo?”

„Máme sa spýtať a žiadať tajné služby jednotlivých štátov, aby preverili každého novinára, jeho majetok a jeho účty predtým, než nám dá nejaké otázky?”.

Uhrík pokračoval polemikou, že či „potom niekto rozhodne, komu z nich môžeme odpovedať, alebo nemôžeme odpovedať?“

Pretože podľa neho “ľahko sa tu hovorí o nejakom podplácaní, o nejakej propagande, ale keď príde na riešenie, tak ste všetci ticho“, nachytal na hruškách progresívnych farizejov, ktorí len jednostranne hádžu špinu, šíria nepodložené obvinenia podľa alinského metódy nálepkovania („Name&Shame“).

Desí ma, aký svet chcete zaviesť, desí ma, kam to všetko môže dospieť

uviedol Uhrík.

V statuse na sociálnej sieti doplnil, že „oni si fakt mýlia politiku s nejakou Bondovkou. Všetci naokolo sú pre nich ruskí agenti. Celý národ sú agenti“.

“No nič, dúfajme, že po eurovoľbách tieto slniečkarske fantasmagórie skončia v kronikách vtipov. Takýchto okydávačov Slovensko v európskej reprezentácii naozaj nepotrebuje”, uzavrel ďalší diel okydávania Slovenska progresívcami v Európskom parlamente Milan Uhrík.

skspravy.sk

Príspevok Uhrík: Mňa z tých bruselských slniečkárov picne. Oni si mýlia politiku s nejakou Bondovkou je zobrazený ako prvý na .