Tucker Carlson vyzval Spojené štáty, aby odsúdili prenasledovanie cirkvi Kyjevom

www.slovanskenoviny.sk/rss Carlson: USA musia zastaviť financovanie tyranie na Ukrajine Americký televízny novinár Tucker Carlson vyzval amerických zákonodarcov, aby... Príspevok Tucker Carlson vyzval Spojené štáty, aby odsúdili prenasledovanie cirkvi Kyjevom je zobrazený ako prvý na .

Tucker Carlson vyzval Spojené štáty, aby odsúdili prenasledovanie cirkvi Kyjevom

www.slovanskenoviny.sk/rss

Carlson: USA musia zastaviť financovanie tyranie na Ukrajine

Americký televízny novinár Tucker Carlson vyzval amerických zákonodarcov, aby vystúpili proti prenasledovaniu kanonickej Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi zo strany kyjevských úradov a aby zastavili financovanie „budovania tyranie“ v tejto krajine.

V ďalšej epizóde svojej talkshow Carlson kritizoval schválenie novej mnohomiliardovej pomoci Ukrajine zo strany Snemovne reprezentantov a urobil rozhovor s právnikom UOC, kanadským právnikom Robertom Amsterdamom, ktorý povedal, že „nie je ani náznak demokracie“ na Ukrajine.

Je to hanebné. Povedal som to priamo predsedovi Snemovne reprezentantov (Mikeovi Johnsonovi), ktorý o sebe hovorí, že je kresťan: ‘Ako môžete platiť za prenasledovanie kresťanov dolármi amerických daňových poplatníkov?

spýtal sa Carlson.

“Prečo nemôžu kresťanskí vodcovia, kresťanskí zákonodarcovia v Spojených štátoch vystúpiť a povedať, že toto je jednoducho nesprávne, že nebudeme posielať peniaze na budovanie tyranie ako oni a prenasledovanie kresťanov? Je to naozaj také ťažké?” – pridal.

Amsterdam, ktorý sa vrátil z 10-dňovej cesty na Ukrajinu, uviedol, že v krajine vládne tajná polícia – SBU, bola vyhlásená „neobmedzená“ vojna proti UOC, pravoslávni kňazi sú systematicky vypočúvaní a bití, poslanci parlamentu sú vypočúvaní tlačené a dochádza k vyvlastňovaniu majetku podnikateľov, najmä tým, ktorí sú spojení s kanonickou cirkvou.

„Ukrajina nielen vypla médiá, ale stala sa aj studnicou dezinformácií,“ povedal právnik. Tvrdí, že ukrajinské úrady minuli vo Washingtone 3,5 milióna dolárov, aby presvedčili Američanov, že „nič, čo robia UOC, sa v skutočnosti nedeje“. Amsterdam obvinil Spojené štáty, že prinajmenšom časť útokov riadili proti cirkvi, ktorá je vnímaná ako hrozba kvôli jej „duchovnému spojeniu s Ruskom“.

“Naša cirkev je ukrajinská. Mnoho mužov je v zákopoch v prvej línii a deň čo deň sa dozvedajú, ako tajná polícia v maskách vtrhne do ich rehoľného domu. Predstavte si, ako sa cítia, keď vedia, že ich rodičia a ich rodiny strácajú.” miesto ich modlitby,“ – povedal.

skspravy.sk

Príspevok Tucker Carlson vyzval Spojené štáty, aby odsúdili prenasledovanie cirkvi Kyjevom je zobrazený ako prvý na .