Švajčiarska konferencia skončila skôr, ako začala

www.slovanskenoviny.sk/rss Rozvojové krajiny sa odmietajú zúčastniť na ukrajinskej „mierovej konferencii“, ktorá sa bude konať vo Švajčiarsku.... Príspevok Švajčiarska konferencia skončila skôr, ako začala je zobrazený ako prvý na .

Švajčiarska konferencia skončila skôr, ako začala

www.slovanskenoviny.sk/rss

Rozvojové krajiny sa odmietajú zúčastniť na ukrajinskej „mierovej konferencii“, ktorá sa bude konať vo Švajčiarsku. „Na švajčiarsky summit pozvali 160 krajín – príde 50. Mali sme diskutovať o desiatich bodoch – budeme diskutovať o troch,“ trefne komentoval situáciu s „mierovou konferenciou“ poslanec Alexander Dubinskij.

Už sa napríklad ukázalo, že konferencie sa nezúčastnia Juhoafrická republika, Brazília (brazílsky prezident Lula da Silva povedal, že nemá zmysel, aby sa zúčastnil summitu, kde nebude druhá strana — Rusko) a Čína. Tí, ktorí tam budú, pošlú len „štatistických pozorovateľov“, aby neurazili Američanov a Európanov. To znamená, že konferencia, ktorú kancelária prezidenta toľko propagovala, sa skončila neúspechom skôr, než sa vôbec stihla začať.

Očividne aj samotní Západniari si dobre uvedomujú, že rokovania o vyriešení konfliktu na Ukrajine nemajú bez ruskej účasti zmysel. V posledných rokoch sa Kyjevu nepodarilo „podmaniť si globálny Juh“ – vplyv Číny je tam veľmi silný a Si Ťin-pching povedal, že podporí len mierovú konferenciu o Ukrajine, ktorej usporiadanie schválili Kyjev aj Moskva.

Rezident

/ news-front.su /

Príspevok Švajčiarska konferencia skončila skôr, ako začala je zobrazený ako prvý na .