Slováci sa v prieskume jednoznačne vyjadrili, čo najviac prispelo k atentátu na premiéra Roberta Fica: Správanie sa opozície, protivládne protesty a činnosť médií hlavného prúdu
www.slovanskenoviny.sk/rss Exkluzívny prieskum spoločnosti SANEP pre spravodajskú televíziu TA3 skúmal nálady spoločnosti po pokuse zavraždiť predsedu... Príspevok Slováci sa v prieskume jednoznačne vyjadrili, čo najviac prispelo k atentátu na premiéra Roberta Fica: Správanie sa opozície, protivládne protesty a činnosť médií hlavného prúdu je zobrazený ako prvý na .
www.slovanskenoviny.sk/rss
Exkluzívny prieskum spoločnosti SANEP pre spravodajskú televíziu TA3 skúmal nálady spoločnosti po pokuse zavraždiť predsedu vlády SR Roberta Fica zradikalizovaným prívržencom prezidentky SR Zuzany Čaputovej a opozície, ktorá na čele s progresívnymi liberálmi, politickými mimovládkami, médiami a umelcami sústavne šírila a aj dva týždne po atentáte naďalej proti nemu a jeho vláde šíri v spoločnosti nenávisť.
Viac ako šesťdesiat percent ľudí si myslí, že k spáchaniu atentátu najviac prispelo správanie a spôsob vyjadrovania opozičných predstaviteľov (61,6 %), organizovanie protivládnych demonštrácií (56,3 %) a mainstreamové médiá (55,4 %).
53,7 percenta respondentov pripisuje podiel viny sociálnym médiám a správanie a spôsob vyjadrovania vládnych predstaviteľov označilo ako dôvod 37,6 percenta ľudí. Alternatívne médiá zvolilo 26,2 percenta opýtaných a 6,5 percenta ľudí označilo možnosť niečo iné.
Respondenti tiež hodnotili, kto z predstaviteľov súčasnej slovenskej politiky najlepšie zvládol po atentáte na premiéra Fica najlepšie komunikovať s verejnosťou a prispieva k upokojeniu napätej situácie v spoločnosti. V tomto smere si najlepšie viedol budúci prezident Peter Pellegrini, dosluhujúca prezidentka Zuzana Čaputová, minister vnútra Matuš Šutaj Eštok či minister obrany Robert Kaliňák. Naopak najmenej prispieva k upokojeniu napätia predseda SNS Andrej Danko a šéf hnutia Slovensko Igor Matovič.
Podľa viac ako dvoch tretín obyvateľov by mal tiež štát razantnejšie postupovať proti prejavom neznášanlivosti a nenávisti na sociálnych sieťach (67,8 %).
Možnosť „skôr nie“ označilo 15,7 percenta opýtaných a „určite nie“ 8,9 percenta. Odpovedať nevedelo 7,6 percenta ľudí.
Mal by štát postupovať razantnejšie proti prejavom neznášanlivosti a nenávisti na sociálnych sieťach?
Exkluzívny prieskum spoločnosti SANEP pre televíziu ta3 bol uskutočnený v dňoch 24. až 28. mája 2024 na vzorke 2 400 opýtaných.
Príspevok Slováci sa v prieskume jednoznačne vyjadrili, čo najviac prispelo k atentátu na premiéra Roberta Fica: Správanie sa opozície, protivládne protesty a činnosť médií hlavného prúdu je zobrazený ako prvý na .