Poriadne ostrý Draxlerov odkaz mimovládkam. Toto od exministra školstva zrejme nečakali

www.slovanskenoviny.sk/rss Mimovládne organizácie boli svojho času na Slovensku považované za niečo, bez čoho by sme nemohli... Príspevok Poriadne ostrý Draxlerov odkaz mimovládkam. Toto od exministra školstva zrejme nečakali je zobrazený ako prvý na .

Poriadne ostrý Draxlerov odkaz mimovládkam. Toto od exministra školstva zrejme nečakali

www.slovanskenoviny.sk/rss

Mimovládne organizácie boli svojho času na Slovensku považované za niečo, bez čoho by sme nemohli existovať.

Príchodom novej vlády, a najmä jej odhalením skutočnej pravdy, sa ľudia už na mimovládne organizácie pozerajú inou optikou. Isté je, že všetky hádzať do jedného vreca nemožno, no tých, ktorí parazitovali na štáte a jeho peniazoch tu bolo až priveľa, a je ich potrebné zredukovať. Tie, ktoré skutočne pomáhali sa o svoje peniaze báť nemusia, tie, ktoré však boli iba prisaté ako pijavice a robili prácu pre istú politickú skupinu ľudí, tu rozhodne nepotrebujeme.

Nepoznajú základné fakty konfliktu na Ukrajine

Kvílenie tých mimovládnych organizácií, ktoré odčerpávali zo štátu peniaze a tvárili sa, že sú potrebné, je počuť široko ďaleko. Isté je, že ich členovia si budú musieť na svoju činnosť zháňať peniaze inde, alebo sa zamestnať v normálnej práci. Možné je aj to, že im pridajú, ak ich budú chcieť mať aj naďalej, ich zahraniční mecenáši, no aspoň to nebude z nášho spoločného, pretože republika potrebuje peniaze na mnohí iné, potrebnejšie projekty.

Mimovládnym organizáciám venoval status exminister školstva Juraj Draxler, ktorý si pri ich kritike servítku pred ústa rozhodne nedával. Odutá vyšinutosť bratislavskej kaviarne sa podľa neho posunula na nevídanú úroveň a prekračujú všetky červené čiary.

V budúcnosti vás už naozaj nikto trochu príčetný nebude brať vážne.

„Vybrané mimovládne organizácie spustili ZBIERKU NA NÁKUP MUNÍCIE PRE UKRAJINU. Iniciatíva má aj zoznam podporovateľov, ktorý je doslova WHO IS WHO kaviarne (Šimečka, Mesežnikov, Pauhofová, Kaščák, a stohy ďalších podobných mien). Toto akoby robili už naozaj naschvál s cieľom zničiť posledné zvyšky pozitíva v spojení „mimovládna iniciatíva“. A mimoriadne, ale mimoriadne tým naštvú zvyšok spoločnosti,“ píše hneď v úvode Draxler. „Pritom, samozrejme, nikto, doslova nikto, ospravedlňujem sa za výraz, z tých za…tých novodobých zväzákov a zväzáčok, nie je schopný ani len sa postaviť pred základné fakty konfliktu. A to vrátane toho úplne najzákladnejšieho,“ upozorňuje exminister.

Diskusia? Ani náhodou, maximálne jačanie

„Na jar 2022 sa celý konflikt takmer skončil po tom, ako Ukrajina súhlasila, že sa vzdá snáh dostať sa do NATO. A že obmedzí svoje budúce vojenské kapacity na rozumnú mieru (pričom aj podľa navrhovanej dohody by mali stále jednu z najväčších armád na svete). Výmenou za to sa Rusko zaviazalo stiahnuť zo zabratých území.

O právach ľudí na Donbase (ktorí úplne dokumentovateľne nemali kyjevský režim radi, a ktorým ten úplne zjavne robil prieky) sa malo rokovať,“ pripomína Draxler s tým, že celý ten príbeh, ktorý šíri prezidentka, mimovládky, opozícia ale aj médiá ako údajne Rusko je prirodzene dobyvačné a potrebovalo dobyť nejaké územie (čo pritom mohlo urobiť oveľa efektívnejšie v roku 2014, ak by im išlo o to) je v priamom rozpore s faktami.

Nákupy munície absolútne neprislúchajú nejakým „občianskym iniciatívam“. Ani len vo forme zbierky.

„Ale to celú tú bandu, čo sa inak rada hrá na „kritické myslenie“ jednoducho nijako netrápi. Nielen to, oni doslova v zárodku zakakajú akúkoľvek snahu o tých faktoch hovoriť. Diskusia? Ani náhodou, maximálne jačanie,“ pokračuje v kritike exminister školstva, ktorý vzápätí dodáva: „A ak by už aj niekto mal ten pocit, že jednej strane konfliktu treba vojensky pomáhať, masové nákupy munície je naozaj niečo, čo treba nechať na vlády. Toto absolútne neprislúcha nejakým „občianskym iniciatívam“, preboha, ani len vo forme zbierky.“

„A tak sa ľudia, ktorí sa typicky boja postaviť hocijakému opilcovi v električke, akurát po príchode domov napíšu o príhode post na FB, hrajú na odvážnych bojovníkov za slobodu tak, že sa skladajú na nejakú muníciu, ktorú Česi (možno) nakúpia v Afrike a nejako (hádam) vyexpedujú k našim susedom,“ zafilozofoval si Draxler s tým, že medzitým ich netrápi, že inde na svete beží konflikt, kde sa zničilo násobné množstvo infraštruktúry za oveľa kratší čas a zomrelo výrazne väčšie množstvo civilov, vrátane násobne väčšieho množstva detí.

„Viete, čo bude reálnym výsledkom celého tohto vášho humbugu, milí moji? Že vás, s prepáčením, kreténov, akí ste – alebo viete čo, bez prepáčenia – už v budúcnosti naozaj nikto trochu príčetný nebude brať vážne. Ani náhodou. Spôsobili ste si to sami,“ zakončil rázne Juraj Draxler svoj status.

ereport.sk

Príspevok Poriadne ostrý Draxlerov odkaz mimovládkam. Toto od exministra školstva zrejme nečakali je zobrazený ako prvý na .