Nemecké podniky bankrotujú nevídaným tempom

www.slovanskenoviny.sk/rss Vlani sa počet bankrotov nemeckých firiem zvýšil o 22,1% na 17.814 prípadov. Informuje nemecký portál „NIUS“.... Príspevok Nemecké podniky bankrotujú nevídaným tempom je zobrazený ako prvý na .

Nemecké podniky bankrotujú nevídaným tempom

www.slovanskenoviny.sk/rss

Vlani sa počet bankrotov nemeckých firiem zvýšil o 22,1% na 17.814 prípadov. Informuje nemecký portál „NIUS“. Zároveň bolo zaregistrovaných o 38% viac veľkých bankrotov ako v roku 2022 a je veľa náznakov, že toto je len začiatok dlhej vlny bankrotov.

NIUS: Nemecké podniky bankrotujú nevídaným tempom

Od konca roku 2022 je Nemecko v stave hospodárskej krízy. Vtedy sa výrazne zvýšili aj ceny energií a úrokové sadzby. Od augusta 2022 rastie počet bankrotov firiem v Nemecku v porovnaní s predchádzajúcim rokom dvojciferným tempom. V údajoch Spolkového štatistického úradu nie je obdobie, ktoré by bolo porovnateľné so súčasným trendom: nikdy nedošlo k tak rýchlemu a dlhodobému nárastu platobnej neschopnosti ako teraz.

Skončila sa éra nízkych úrokových sadzieb, čo znamená, že takzvané zombie spoločnosti, ktoré predtým prežili vďaka výhodným úverom, sa teraz dostávajú do ťažkostí. Tieto vysoko zadlžené spoločnosti majú teraz problémy.

Znepokojenie vyvoláva aj bližší pohľad na to, ktoré firmy doteraz skrachovali. Stavebný priemysel a agentúry dočasného zamestnávania sú obzvlášť zasiahnuté bankrotmi, čo je pre hospodárstvo zlé, pretože oba sektory sa považujú za indikátory procesov, ktoré sa potom rozšíria do iných odvetví.

news-front.su

    Príspevok Nemecké podniky bankrotujú nevídaným tempom je zobrazený ako prvý na .