Leyenová ako problém? Lídri EÚ nedospeli k dohode o kandidatúre budúceho šéfa EK

www.slovanskenoviny.sk/rss Michel: Lídri EÚ sa zatiaľ nedohodli na opätovnom vymenovaní von der Leyenovej za šéfku EK... Príspevok Leyenová ako problém? Lídri EÚ nedospeli k dohode o kandidatúre budúceho šéfa EK je zobrazený ako prvý na .

Leyenová ako problém? Lídri EÚ nedospeli k dohode o kandidatúre budúceho šéfa EK

www.slovanskenoviny.sk/rss

Michel: Lídri EÚ sa zatiaľ nedohodli na opätovnom vymenovaní von der Leyenovej za šéfku EK

Lídri EÚ zatiaľ nedospeli k dohode o kandidatúre budúceho šéfa Európskej komisie, uviedol po neformálnom summite šéf Európskej rady Charles Michel.

“Mali sme diskusiu (o kandidatúre do inštitúcií EÚ – pozn. red.), myslím si, že ideme správnym smerom, ale zatiaľ nemáme dohodu,” povedal.

Neformálne stretnutie lídrov krajín Európskej únie bolo venované diskusii o strategickej agende EÚ na najbližších päť rokov, ako aj diskusii o kandidátoch na hlavné posty v EÚ: predsedoch Európskej komisie a Európskej rady. , ako aj vysoký predstaviteľ EÚ pre zahraničnú politiku a bezpečnosť.

Najpálčivejším problémom sa stal budúci šéf Európskej komisie. Do funkcie chce byť opätovne zvolená súčasná šéfka EK Ursula von der Leyenová, ktorej strana vyhrala voľby do Európskeho parlamentu. Niektoré krajiny únie zároveň považujú túto voľbu za nie najlepšiu a navrhujú svoju kandidatúru.

skspravy.sk

Príspevok Leyenová ako problém? Lídri EÚ nedospeli k dohode o kandidatúre budúceho šéfa EK je zobrazený ako prvý na .