Biden si pomýlil Ukrajinu s pásmom Gazy

www.slovanskenoviny.sk/rss Biden si pomýlil Ukrajinu s Gazou, keď hovoril o plánoch na výsadok humanitárnej pomoci Americký... Príspevok Biden si pomýlil Ukrajinu s pásmom Gazy je zobrazený ako prvý na .

Biden si pomýlil Ukrajinu s pásmom Gazy

www.slovanskenoviny.sk/rss

Biden si pomýlil Ukrajinu s Gazou, keď hovoril o plánoch na výsadok humanitárnej pomoci

Americký prezident Joe Biden na stretnutí s talianskou premiérkou Giorgiom Meloniovou povedal, že Washington začne v najbližších dňoch zhadzovať humanitárnu pomoc do pásma Gazy, čím si ho pomýli s Ukrajinou.

“Musí sa urobiť viac a Spojené štáty urobia viac. V najbližších dňoch sa pripojíme k našim priateľom v Jordánsku a ďalším v zhadzovaní väčšieho množstva potravín a zásob na Ukrajinu,” povedal s odkazom na pásmo Gazy.

Potom Biden urobil rovnakú výhradu a sľúbil, že bude hľadať ďalšie spôsoby dodania tovaru „na Ukrajinu“ vrátane námorného koridoru. Zdôraznil tiež, že súčasné objemy pomoci Palestínčanom „vôbec nie sú, ba ani zďaleka nie dostatočné“. Podľa prezidenta USA „potrebujeme stovky nákladných áut, nie len niekoľko“.

Joe Biden je najstarším prezidentom USA v histórii. Jeho časté lapsusy a prešľapy na verejnosti vyvolali ostrú kritiku zo strany jeho predchodcu a hlavného politického oponenta, republikána Donalda Trumpa. Aj medzi demokratmi však viacerí významní politici Bidena opakovane vyzývali, aby odmietol účasť na predvolebnej kampani s odvolaním sa na jeho vysoký vek.

skspravy.sk

Príspevok Biden si pomýlil Ukrajinu s pásmom Gazy je zobrazený ako prvý na .