Praha 15. januára 2020 (TASR/HSP/Foto:ČT24 Twitter)

Česká filmová a televízna akadémia (ČFTA) zverejnila v stredu nominácie na ceny Český lev. Najväčší počet, celkovo 12, v tomto roku získala tragikomédia o domovej schôdzi Vlastníci. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke ocenenie Český lev

Za Vlastníkmi režiséra a scenáristu Jiřího Havelku sa s 11 nomináciami umiestnil česko-slovensko-ukrajinský film Pomaľované vtáča režiséra Václava Marhoula a s desiatimi nomináciami snímka Staříci Martina Dušeka a Ondřeja Provazníka.

V kategórii najlepší film sú nominované snímky Vlastníci, Pomaľované vtáča, Staříci a Tiché doteky.

Nomináciu v kategórii najlepší dokumentárny film získali dokumenty s názvami Dálava, Forman vs. Forman, Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju…“, Jiří Suchý – Lehce s životem se prát a Jiří Trnka: Nalezený přítel.

V súboji o cenu za najlepšiu réžiu sa ocitli Jiří Mádl za film Na střeše, Václav Marhoul za Pomaľované vtáča, Martin Dušek a Ondřej Provazník za snímku Staříci, Michal Hogenauer za film Tiché doteky a Jiří Havelka za film Vlastníci.

Herečkami nominovanými za najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe sú Jenovéfa Boková, Iva Janžurová, Eliška Křenková, Dagmar Havlová a Tereza Ramba.

Cenu za najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe môže získať Alois Švehlík, Petr Kotlár, Hynek Čermák, Jiří Schmitzer alebo Jiří Lábus.

Nominácie na ceny za televíznu tvorbu v kategóriách najlepší televízny film alebo miniséria a najlepší dramatický televízny seriál oznámia 10. februára.

Slávnostné odovzdávanie 27. výročných cien Českej filmovej a televíznej akadémie sa uskutoční v sobotu 7. marca v pražskom Rudolfine. Moderátorom večera sa po druhý raz stane herec Václav Kopta.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj