Bratislava 23. júla 2019 (HSP/Foto:SITA-Jozef Habočík)

Údajná objednávateľka vraždy Jána Kuciaka, pri ktorej zomrela aj Martina Kušnírová, Alena Zsuzsová, ktorá je v súčasnosti vo väzbe mala už pred viac ako pól rokom dostať zákaz prijímať návštevy aj z prostredia svojej najbližšej rodiny, uvádza televízia Markíza

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke obvinená Alena Zs. (uprostred) počas príchodu na Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici

Dôvodom na to, že Zsuzsovej v jej kolúznej väzbe boli zamedzené ďalšie návštevy rodiny, najmä jej 15-ročnej dcéry a 75-ročnej matky. má byť jej komunikácia v šifrách.

Obhajca Aleny Zsuzsovej Štefan Neszméry pritom tvrdí, že mu to napísal dozorujúci prokurátor, keď sa ho pýtali, prečo má Zsuzsová zakázané návštevy vo väzbe. Podľa neho má pritom na návštevy nárok.

Zsuzsovej pôvodne návštevy blízkych povolili. Podľa informácií televízie Markíza za ňou bola dcéra i matka. “Potom sa ale všetko zmenilo. Fyzický kontakt zatrhol vyšetrovateľ,” uvádza televízia.

Advokát Nemézy uviedol, že najprv mu bolo povedané, že o návštevách rozhoduje orgán činný v trestnom konaní a potom dostal písomné vyrozumenie, kde sa poukazuje na to, že jeho klientka vraj komunikuje v šifrách.

“Zmysel týchto šifier pozná iba ten, komu boli smerované a pri týchto návštevách vraj by mohla vynášať nejaké informácie,” povedal Neszméry.

Zsuzsovej advokát tiež tvrdí, že takéto návštevy prebiehajú za sklom a nedokáže si predstaviť, ako 75-ročná žena a Zsuzsovej 15-ročná dcéra vynášajú nejaké šifry. Navyše, ani sa nevie, komu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj