Bratislava 12. septembra 2019 (HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)

Alena Zsuszová, ktorá je podľa obvinenia identifikovaná ako pravdepodobná objednávateľka vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej bola zavraždená aj Martina Kušírová, čelí obvineniam súvisiacemu aj s ďalšími vraždami vrátane prípravy likvidácie prokurátorov Petra Šufliarskho, Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica, s ktorými si mala v minulosti písať správy

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke polícia odvádza Alenu Zsuzsovu

Prokuratúra koncom júla obvinila Zsuzsovú zo spoluúčasti na zločine nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, ktorými mala byť následne vykonaná fyzická likvidácia uvedených prokurátorov.

Okrem nej bolo obvinenie vznesené voči ďalším osobám, ktoré sa mali podieľať na vražde Kuciaka a voči ďalším dvom osobám Adamovi H. a Dávidovi S., ktorí údajne dodali dva samopaly s tlmičmi.

Advokát Zsuzsovej po tomto obvinení ihneď vzniesol sťažnosť, ku ktorej ho podľa médií viedli “dôvody plynúce z obsahu uznesenia”. Prokurátor však podľa televízie JOJ tento týždeň Zsuzsovej sťažnosť zamietol.

V prípade objednávok vrážd prokurátora Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica mala byť už vyplatená záloha vo výške 20-tisíc eur. Jedna z týchto likvidácií sa mala uskutočniť niekoľko mesiacov pred vraždou dvoch mladých ľudí vo Veľkej Mači vo februári minulého roka. Páchateľom vraj skutok na jeseň 2017 prekazila len zhoda náhod.

Televízia Markíza už skôr prišla s tvrdením, že práve uvedená záloha bola údajne dlhom, ktorý si neskôr Alena Zsuszová. mala odpočítať zo sumy za vraždu Jána Kuciaka. Podla novších informácii médií, ktoré zrejme vychádzajú z výpovede obvineného Zoltána Andruskóa bola Zsuzsová tou, kto financoval nákup spomínaných samopalov určených na likvidáciu prokurátorov.

Zoltán Andruskó je v prípade vraždy Jána Kuciaka vyčlenený na samostatné konanie, po tom čo na základe spolupráce s políciou v kauze figuruje ako svedok. Sťažnosť voči tomuto rozhodnutiu plánuje podať obhajoba ďalších obvinených. “Môžem potvrdiť, že mi toto uznesenie bolo doručené len 10. 9. 2019. Takže áno, čo najskôr podám v tejto veci sťažnosť,” uviedol pre TV JOJ obhajca Mariana Kočnera.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj