Bratislava 28. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) chce vynaložiť na revízie a opravu protipožiarnych zariadení vo vlakoch za štyri roky 2,79 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Súčasťou zákazky na dva roky a uvedenej ceny je možnosť využitia opcie na ďalšie dva roky, maximálna lehota tak môže byť štyri roky

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Národný osobný vlakový dopravca vybral za poskytovateľa týchto služieb spoločnosť RUDOS Ružomberok, s. r. o., so sídlom v obci Štiavnička (okres Ružomberok) spomedzi ponúk dvoch uchádzačov. Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže vyhlásenej v januári tohto roka, predpokladaná cena bola 2,8 mil. eur bez DPH. Spoločnosť RUDOS Ružomberok predložila v tendri najnižšiu cenovú ponuku na dva roky vo výške takmer 1,4 mil. eur bez DPH (po využití opcie bude cena dvakrát vyššia) a spoločnosť M.M.K., s. r. o., Bratislava navrhla cenu vyše 1,49 mil. eur bez DPH.

“Ide o bežnú revíznu činnosť, ktorý vyplýva z odporúčaní výrobcov a príslušných právnych predpisov. Podobne ako musí mať revíziu každý hasiaci prístroj či hlásič v bytovom dome,” uviedol pre agentúru SITA riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Predpokladanú hodnotu zákazky ZSSK určila z nákladov za rovnaké služby a tovar, ktoré obstarala v predchádzajúcom období, prepočítané o očakávané zmeny na obdobie trvania zákazky 48 mesiacov. “Ponuka uchádzača RUDOS Ružomberok, s ktorým bola uzatvorená rámcová dohoda, splnila všetky požiadavky zverejnené v oznámení o vyhlásení verejného obstarávania a v súťažných podkladoch a obsahovala najnižšiu cenu,” dodal Kováč.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., vznikla ako samostatný osobný dopravca začiatkom roku 2005. Je jednou z troch nástupníckych spoločností bývalých jednotných železníc. Má základné imanie 212,44 milióna eur a jej jediným akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy a výstavby SR. Spoločnosť vykonáva osobnú dopravu vo verejnom záujme na základe objednávky štátu a od decembra 2016 opäť prevádzkuje komerčné IC vlaky bez podpory štátu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj