Zrážku nákladného auta s minibusom v Keni neprežilo 17 ľudí

Nairobi 22. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube)

Najmenej 17 ľudí zahynulo v piatok večer pri dopravnej nehode na západe Kene, kde nákladný automobil prepravujúci benzín narazil do minibusu. Informoval o tom hovorca miestnej záchrannej služby St John Ambulance, ktorého vyjadrenie priniesla tlačová agentúra DPA

Záber z nehody

Nehoda, ktorej príčina je zatiaľ nejasná, sa stala na ceste blízko mesta Webuye. Minibus verejnej dopravy, označovaný v tejto časti Afriky ako “matatu”, zastavil na okraji vozovky, aby mohli nastúpiť cestujúci.

Medzi obeťami na životoch sú aj dve deti a jeden chodec, uviedol pre DPA hovorca záchrannej služby Fredrick Makhasa.

K smrteľným nehodám na cestách dochádza v Keni častejšie práve v období okolo Vianoc, keď mnoho ľudí cestuje z miest na sviatky domov. Veľa ciest je v zlom stave a nie sú osvetlené, zatiaľ čo vozidlá bývajú prestarnuté a chýbajú im bezpečnostné pásy. Podľa údajov kenského úradu pre bezpečnosť dopravy zahynulo tento rok do 12. decembra pri nehodách celkove 2945 ľudí.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj