Zranená Vonnová plánuje návrat v januári, zrejme pôjde aj na MS do Aare

Selva di val Gardena 17. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)

Americká zjazdárka Lindsey Vonnová plánuje návrat do kolotoča Svetového pohára po zranení kolena najskôr v januári 2019. Vtedy sú v programe SP tri víkendy s rýchlostnými disciplínami v rakúskom St. Antone (12.- 13.1.), talianskej Cortine d’Ampezzo (19.- 20.1.) a nemeckom Garmisch-Partenkirchene (26.- 27.1.), všade tam bude mať šancu uspieť. Pravda, ak si dá úplne do poriadku podvrtnuté koleno, čo bol následok tréningového pádu z 19. novembra

Na snímke americká lyžiarska legenda Lindsey Vonnová

“Plán je taký, aby začala súťažiť v januári,” potvrdil šéftréner amerického ženského tímu Paul Kristofic. Doplnil ešte, že 34-ročná fenomenálna zjazdárka sa zatiaľ nevrátila do plnej tréningovej záťaže na snehu. “Rehabilituje a posilňuje, čiže pomaly naháňa kondičku. Uvidíme deň po dni, ako na tom bude a kedy bude môcť ísť na sneh. Každopádne, máme v pláne poslať Lindsey aj na majstrovstvá sveta do švédskeho Aare,” doplnil Kristofic.

Tridsaťštyriročná Vonnová je s 82 víťaznými pretekmi vo Svetovom pohári historickou líderkou medzi ženami. Absolútnym rekordérom je Ingemar Stenmark s 86 víťazstvami a práve túžba predstihnúť legendárneho Švéda prinútila Vonnovú predĺžiť si kariéru ešte o jednu sezónu. Pôvodne chcela skončiť po februárových zimných olympijských hrách v Pjongčangu, kde vybojovala bronz v zjazde. V kráľovskej disciplíne je aj olympijskou šampiónkou z Vancouveru 2010.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj