Zomrela Nadja Reginová, známa ako dvojnásobná Bond girl

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Londýn 8. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Ben Curtis)

Vo veku 87 rokov zomrela bývalá juhoslovanská herečka Nadja Reginová, ktorá stvárnila Bondovo dievča v dvoch filmoch o agentovi 007. Informácia o jej úmrtí sa bez ďalších detailov objavila v pondelok na oficiálnom twitterovom účte filmov o Jamesovi Bondovi, informuje stanica Sky News

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Reginová, vlastným menom Nadežda Podereginová, sa narodila 2. decembra 1931 v meste Niš v bývalom Juhoslovanskom kráľovstve. Mesto dnes leží na území Srbska.

Úlohy tzv. Bond girl sa prvýkrát zhostila vo filme Srdečné pozdravy z Ruska (1963) a v nasledujúcej bondovke Goldfinger (1964). V prvej snímke hrala milenku Bondovho spojenca Aliho Kerima Beya, v sekvencii pred úvodnými titulkami druhej snímky stvárnila tanečníčku v nočnom klube a milenku Jamesa Bonda v podaní Seana Conneryho.

Jej úmrtie prichádza iba týždeň po tom, ako zomrela ďalšia herečka z filmu Goldfinger – Tania Malletová, ktorá zomrela vo veku 77 rokov. V danom filme účinkovala v úlohe Tilly Mastersonovej.

Reginová sa objavila aj vo viacerých britských televíznych seriáloch, avšak s nakrúcaním skončila ešte v 60. rokoch. Neskôr podľa denníka Mirror začala podnikať v nakladateľstve a spolu so svojou sestrou založila firmu. Je autorkou románu The Victims and the Fools, ktorý publikovala pod vlastným menom.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj