Bratislava 12. septembra 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Vo stredu zomrel novinár, publicista a aktivista Peter Králik, ktorý pôsobil vo viacerých alternatívnych mediách. Príčinou smrti bola zápal srdcového svalu a následná zástava srdca

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Peter Králik

“Včera vo večerných hodinách zastavilo sa navždy srdiečko Petra Králika…” Informovala vo štvrtok na sociálnej sieti novinárka Jana Teleki.

Králik stál pri začiatkoch iniciatívy Inakosť, ktorú neskôr kritizoval za extrémne liberálne postoje a požiadavky.

“Hrdo dvíhal vlajku kritiky mainstreamu pri témach, ktoré otriasajú dodnes západnou civilizáciou postavenej na helénskych, židovských a kresťanských základoch. Miloval slobodu a oponoval tzv. “politike podpory menšín” v ktorej videl obmedzovanie slobôd. Stál pevne na strane konzervatívneho liberalizmu, útok na rodinu vnímal ako útok na svoje vlastné korene. Žil kultúrou, dejinami, jeho rozsah záberu od hudby, cez literárne umenie až po filozofiu bol nesmierny,” napísal na sociálnej sieti k osobe Králika novinár Juraj Poláček,

“V každom z projektov zanechal nezmazateľnú stopu, ktorou ovplyvňoval tisícky ľudí. Ostáva po ňom neznesiteľné prázdno, ktoré nahradiť nie je možné. Len sa mu priblížiť. Úprimnú sústrasť jeho rodine, blízkym a priateľom. Česť jeho pamiatke,” dodal Poláček.

Jaroslav Zajac

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj