Zobuďte sa! Už nestačí minúta ticha za tých, ktorých zabíjajú teroristi!

Rím 15. decembra 2018 (HSP/Foto:ANSA)

Deň po nedeľňajšom teroristickom útoku v Štrasburgu na vianočných trhoch vystúpil v Európskom parlamente poslanec za taliansku politickú stranu Liga Angelo Ciocca s vyhlásením, že Európska únia zatvára oči pred skutočnosťou, že ani ona a ani Francúzsko nevedia ochrániť svojich občanov, ktorých životy hasnú v rukách islamských extrémistov

Na snímke Angela Cioccu v žltej veste

Na protest si obliekol žltú vestu a oznámil, že sa rozhodol opustiť parlament, ktorý v tejto situácii zostáva nečinný a vracia sa do Talianska.

Skôr ako opustil rokovaciu sálu, Angelo Cocca žiadal vyvodiť zodpovednosť za smrť nevinných ľudí a vyzval tiež prezidenta Macrona, aby prišiel vysvetliť, ako je možné, že sledovaný terorista môže nerušene zabíjať bezbranných ľudí v centre mesta.

Na záver vyzval všetkých, aby sa konečne zobudili.

Renáta Indri


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj