Bratislava 16. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) vyzvalo poslanca obecného zastupiteľstva obce Medzany (okr. Prešov) Antona Vaňa, ktorý hrubým spôsobom narušil priebeh prezidentských volieb, aby sa urýchlene vzdal poslaneckého mandátu. Vaňo v komunálnych voľbách kandidoval za OĽANO. Ako uviedol hovorca OĽANO Matúš Bystriansky, takéto správanie nie je hodné poslanca obecného zastupiteľstva

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Igor Matovič (OĽaNO)

Podľa medializovaných informácií v popoludňajších hodinách Vaňo pod vplyvom alkoholu zobral volebnú urnu z miestnosti a hodil ju na cestu. Na mieste preto zasahovali policajti.

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin marenia prípravy a priebehu volieb a referenda. Voľby boli v Medzanoch prerušené v čase od 18:50 do 20:06, keďže bolo potrebné overiť, či nedošlo k odcudzeniu lístkov alebo manipulovaniu hlasovania. O tento čas bolo potrebné predĺžiť aj hlasovanie v obci.

Moratórium sa preto predlžuje do 23:16, až po skončení moratória začne štatistický úrad zverejňovať výsledky prvého kola prezidentských volieb.

Predseda OĽaNO sa ospravedlňuje

“V obci Medzany nás požiadala o podporu skupina ľudí, ktorí chceli kandidovať za poslancov obecného zastupiteľstva. Kandidovali len s našou podporou a z 5 poslancov získali 4 miesta. Veľmi veľký úspech, veľmi veľká dôvera ľudí v obcim,” píše v úvode líder OĽaNO

“Bohužiaľ, jeden z nich – doteraz úplne bezúhonný (žiadna pokuta, žiaden trest) sa dnes opil, ukradol urnu a hodil ju na chodník. Stalo sa.”

“Som predseda nášho hnutia a patrí sa prijať zodpovednosť. Nepoznám tohto človeka, dôveroval som ľuďom, ktorí ho vybrali – volal som s nimi a hovoria, že nikto v dedine nechápe, lebo nikdy s ním neboli žiadne problémy,” vysvetľuje.

“Napriek tomu, budem veľmi rád, ak sa pán poslanec bezodkladne vzdá svojho poslaneckého mandátu a dostane spravodlivý, a áno, aj prísny trest, lebo si ho zaslúži,” vyzýva poslanca obce Medzany Matovič.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj