Bratislava 21. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Zmluva medzi Univerzitnou nemocnicou Bratislava (UNB) a Magistrátom hlavného mesta Bratislava o zámene pozemkov na výstavbu parkovacích miest je vo fáze prípravy. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Fakultná nemocnica Sv. Cyrila a Metoda

“Zámerom ministerstva zdravotníctva je, aby boli pozemky slúžiace Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v Petržalke vo vlastníctve Slovenskej republiky, kde ako správca majetku štátu bude vystupovať  UNB,” spresnila. V prípade pozemkov nachádzajúcich sa v mestskej časti Ružinov by zase bolo podľa MZ SR vhodnejšie, aby časť pozemkov bola vo vlastníctve Hlavného mesta SR.

Ministerstvo zdravotníctva zastáva názor, že ide o zámenu pozemkov, ktorá je optimálna pre oba subjekty, napríklad z dôvodu zvýšenia počtu parkovacích miest pre pacientov a návštevy. “Až po uskutočnenej zámene pozemkov môže dôjsť k ďalšej projektovej a realizačnej činnosti súvisiacej so zvýšením parkovacích kapacít pri Univerzitnej nemocnici v Petržalke,” dodala hovorkyňa.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj