Rím 24. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)

Zlodeji ukradli 35 vzácnych saxofónov zo známej talianskej zbierky, ale ich pozornosti ušiel najväčší klenot – saxofón, ktoré patril džezovému velikánovi Sonnymu Rollinsovi. Taliansky zberateľ Attilio Berni povedal v utorok tlačovej agentúre AFP, že svoju zbierku 600 saxofónov, ktorá bola vystavená v parížskom múzeu Louvre, budoval vyše 25 rokov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

“Saxofónu amerického muzikanta Sonnyho Rollinsa sa nedotkli… To naznačuje, že vlastne nevedeli, čo robia,” povedal Berni. “Vďakabohu, osem z 35 ukradnutých hudobných nástrojov už polícia našla” opustené v chudobnej štvrti Ríma, dodal taliansky zberateľ.

Berni odhadol celkovú hodnotu nástrojov ukradnutých cez víkend na 300.000 eur, ale poznamenal, že je ťažké ich predať.

Medzi odcudzenými saxofónmi sa nachádzajú aj tie vyrobené v 19. storočí alebo také, ktoré patrili slávnym saxofonistom, napríklad kapelníkovi amerického big bandu Adrianovi Rollinimu.

Berni už plánoval otvorenie “prvého múzea saxofónov na svete”, a to 6. septembra v obci Maccarese neďaleko Ríma. Vystavené tam mali byť sčasti aj hudobné nástroje, ktoré boli ukradnuté.

“Toto zdržanie vo mne vyvolalo ešte väčšie odhodlanie otvoriť múzeum,” povedal pre agentúru AFP.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj