Zlaté padáky: Teplé miesto pre Čaputovej kancelára – mieri do OSN

www.slovanskenoviny.sk/rss Viktorín: Trafika za dobre vykonanú prácu V spleti rôznych informácii doslova zanikla správa, že kancelár... Príspevok Zlaté padáky: Teplé miesto pre Čaputovej kancelára – mieri do OSN je zobrazený ako prvý na .

Zlaté padáky: Teplé miesto pre Čaputovej kancelára – mieri do OSN

www.slovanskenoviny.sk/rss

Viktorín: Trafika za dobre vykonanú prácu

V spleti rôznych informácii doslova zanikla správa, že kancelár prezidentky Čaputovej Metod Špaček za služby v prospech pani prezidentky (zámerne nepíšem za služby Slovensku) má nemierené na extra lukratívne diplomatické miesto v USA, kde má byť vedúcim slovenskej misie pri OSN.

Zaujímavé na tom všetkom je samozrejme práve to miesto pôsobenia, glosuje dianie v paláci gen.v.v. Jozef Viktorín na sociálnej sieti. Blog prinášame ďalej v pôvodnom znení.

Napadlo mi prečo nemá záujem o Irán, Irak, Abuja a podobne štáty ? Toto asi tým slovenským „diplomatom“ nevyhovuje. Radšej pohodová misia v USA, než stresy v státe, kde je napätie na dennom poriadku.

Viete, je to presne rovnaké, ako s vládou Ódora, ktorý aktuálne jednoznačne skončil v PS a ďalší príklad máme v osobe prezidentského kandidáta Korčoka. Takto funguje progresívna politika, takto funguje PS – pomôž nám a my pomôžme Tebe, podľa hesla “ja na bráchu a brácha na mne“. Niečo ako rodinkárstvo.

…a že to občan celé zaplatí? A komu to vadí? …že ľudia nebudú cítiť žiadne výsledky jeho práce? To nie je predsa podstatné. Podstatné pre pani prezidentku je, že presadzovala a ako je zrejmé aj stále bude presadzovať progresívno-liberálne antislovenské myšlienky.

Pri dekorovaní Ódora verejne deklarovala, že nik z menovanej vlády nemá a nebude mať politické ambície, čiže nezneužije menovanie za člena úradníckej vlády na svoju budúcu politickú kariéru. A Pozrime sa – Ódor, najvyššei postavený z menovaných sa zahniezdil na kandidátke (samozrejme jej domovského) PS do europarlamentu.

Ale späť k teplému miestečku pri OSN pre kancelára Čaputovej – vieme asi všetci, v akom stave je OSN, vieme ako veľkou reformou musí prejsť, aby získalo späť medzinárodnú autoritu a rešpekt. A Slovensko tam má posielať niekoho nie kvôli reálnemu výkonu, ale za odmenu za jeho progresívnu vernosť! Áno, poviem to priamo – trafika za “dobre“ vykonanú prácu… a pani prezidentka nesklamala podporou kancelára na uvedené teplé miestečko.

Dávam preto do pléna otázky na zamyslenie prečo bolo toto dôležité miesto rok neobsadené? Čakalo sa na to, ako dopadnú prezidentské voľby? Budeme mať v priestore jeden z najzlatších padákov histórie? A mohol by som v kladení otázok pokračovať.

Jednoducho takáto prax progresívneho fungovania a prežívania ich nominantov musí skončiť. K tomu môžu samozrejme napomôcť aj voľby do Európskeho parlamentu. Už sa blížia. Voľte preto tých, ktorí národ a štát nezradili a nezradia.

Jozef Viktorín/skspravy.sk

Príspevok Zlaté padáky: Teplé miesto pre Čaputovej kancelára – mieri do OSN je zobrazený ako prvý na .