Bratislava 11. decembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Podpredseda Smeru-SD a minister hospodárstva Peter Žiga nevie, či sa predseda Smeru-SD Robert Fico vyjadrí k svojmu obvineniu. Dodal, že Fica za jeho vyjadrenie kritizoval, no zároveň si myslí, že za vyslovenie názoru by nemal znášať takéto dôsledky

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke minister hospodárstva SR Peter Žiga (Smer-SD)

„Keď si pozriete to video, nie je na tom nič také, čo by zdokumentovalo to, čo hovorí prokurátor, že by podporoval šírenie rasizmu alebo niečo podobné,“ povedal Žiga novinárom pred stredajším rokovaním vlády.

Ďalší podpredseda vlády za Smer-SD Richard Raši sa nechce vyjadrovať k Ficovmu obvineniu. „Viete, že aj predseda vlády povedal, že nebudeme sa nijako vyjadrovať a zasahovať do práce vyšetrovateľov a prokurátorov, kým to nie je ukončené,“ skonštatoval pred novinármi. Doplnil tiež, že poslanci Smeru-SD môžu slobodne vyjadrovať svoj názor aj v tejto súvislosti.

Vyšetrovateľ NAKA obvinil Fica z troch trestných činov. Fico sa mal podľa polície dopustiť hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti, a to v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu.

Poslanci Smeru-SD označili obvinenie za súčasť sústredeného útoku na stranu, ako aj na osobu jej predsedu. Iniciovali zvolanie brannobezpečnostného výboru Národnej rady (NR) SR, na ktorom sa chceli pýtať na okolnosti obvinenia. Členovia výboru v utorok (10. 12.) vyslovili dôveru v postupy Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pri obvinení predsedu Smeru-SD.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj