Oberstdorf 4. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Karl-Josef Hildenbrand/dpa via AP)

Nórka Ingvild Flugstad Östbergová sa stala víťazkou štvrtkových ženských stíhacích pretekov na 10 km voľnou technikou v 5. etape Tour de Ski v rámci Svetového pohára bežcov na lyžiach 2018/2019 v nemeckom stredisku Oberstdorf

Na snímke nórska bežkyňa Ingvild Flugstad Östbergová

Rodáčka z Gjöviku potvrdila výbornú formu z ostatných dní a poistila si líderskú pozíciu v celkovom hodnotení prestížneho seriálu. Rovnako figuruje na prvej priečke aj v poradí SP. Piatok je v programe TdS voľným dňom, počas víkendu vyvrcholí podujatie dvoma etapami v talianskom Val di Fiemme.

Pretekárky vstupovali do stíhačky na základe časových odstupov v celkovom poradí Tour de Ski. Dvadsaťosemročná Östbergová mala preto k dobru 24 sekúnd pred Nataliou Nepriajevovou a svoj náskok postupne zvýšila na 30,4 s v cieli. Ruská reprezentantka však na trati nemusela odrážať útoky konkurentiek a bez problémov si udržala druhú priečku. Za ňou sa sformovala trojčlenná skupina v zložení Krista Pärmäkoskiová, Julia Belorukovová a Jessica Digginsová, z ktorej v záverečnom stúpaní unikli posledné dve menované. Vo vyrovnanom šprintérskom súboji rozhodovala až cieľová fotografia, ktorá posunula na tretiu pozíciu Američanku Digginsová. Štvrtá skončila Ruska Belorukovová, piata Fínka Pärmäkoskiová a šiesta ďalšia Ruska Anastasia Sedovová.

Trinásty ročník prestížneho seriálu Tour de Ski (29. 12. 2018 – 6. 1. 2019) pozostáva zo siedmich etáp v štyroch zimných strediskách troch krajín. Úvodné dve etapy lyžiari absolvovali v talianskom Toblachu, následne sa presunuli na jednu etapu do švajčiarskeho Val Müstairu a ďalšie dve etapy boli na programe v nemeckom Oberstdorfe. Tradičné vyvrcholenie bude hostiť talianske Val di Fiemme.

Výsledky – Svetový pohár v behu na lyžiach – Tour de Ski – 5. etapa – Oberstdorf (Nem.) – štvrtok:

Stíhacie preteky žien na 10 km voľnou technikou: 1. Ingvild Flugstad Östbergová (Nór.) 26:21,2 min, 2. Natalia Nepriajevová (Rus.) +30,4 s, 3. Jessica Digginsová (USA) +1:12,6 min, 4. Julia Belorukovová (Rus.) +1:12,7, 5. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) +1:23,6, 6. Anastasia Sedovová (Rus.) +2:18,8


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj