Praha 8. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Prezident Miloš Zeman dnes opäť vystúpil v relácii Týždeň s prezidentom v televízii Barrandov. Hlavnou témou sa stala cesta ministra zahraničných vecí Tomáša Petříčka na Ukrajinu a tiež odvolanie ministra dopravy Dana Ťoka. Píše o tom portál idnes.cz

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke český prezident Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman naďalej kritizuje ministra zahraničia Tomáša Petříčka z ČSSD.

Vytkol som mu, že dostatočne nespomenul problém banderovcov, myslím, že tento fenomén podcenil, okomentoval návštevu hlavy českej diplomacie Petříčka na Ukrajine vo svojom pravidelnom programe Týždeň s prezidentom.

Petříček informoval prezidenta Zemana o svojej ceste na Ukrajinu pri stretnutí ústavných činiteľov na Hrade na konci januára. Tvrdil však, že k nemu prezident tentoraz nehovoril kriticky.

“Pána prezidenta veľmi trápi otázka oslavovania banderovcov, povedala po stretnutí na Hrade hlava Senátu Jaroslav Kubera z ODS.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko v decembri podpísal zákon, ktorý rozširuje rad vojnových veteránov o bývalých príslušníkov Ukrajinskej povstaleckej armády (UPA) a ozbrojené zložky Organizácie ukrajinských nacionalistov (OUN) Stepana Banderu, ľudovo zvaných banderovci.

Zeman sa tiež zastal ministra dopravy Ťoka, ktorý je vo vláde za ANO a o ktorého odvolanie usilujú komunisti.

“Je potrebné dať mu ešte určitú šancu,” vyhlásil Zeman. Prezident sa domnieva, že keby sme každý rok menili ministra dopravy, znamenalo by to ďalšie oneskorenie pri výstavbe diaľnic. Kritickejší by ale Zeman na mieste Ťoka bol k hlave Riaditeľstva ciest a diaľnic.

Ak nevyhodíme niektorých svojich podriadených, budeme vyhodení sami, varoval nepriamo Ťoka prezident Zeman.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj